Smarownice
( ilość produktów: 1 )Smarownice akumulatorowe
Smarownica elektryczna przeznaczona do wydajnego i szybkiego smarowania elementów maszyn i narzędzi jest urządzeniem w pełni profesjonalnym. Smarownice znajdują zastosowanie w wielu branżach i służą podczas konserwacji i serwisu maszyn budowlanych, przemysłowych, czy rolniczych. Z powodzeniem można je również stosować w sektorze leśnym. W sektorze przemysłowym są nieocenionym wsparciem służby utrzymania ruchu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
CZYM SĄ I DO CZEGO SŁUŻĄ SMAROWNICE AKUMULATOROWE
Smarownica akumulatorowa stanowi obecnie na rynku jedną z najlepszej jakości smarownic. Pomimo, że powszechnie stosowane są smarownice ręczne i pneumatyczne, w rzeczywistości to smarownice elektryczne zapewniają najlepsze parametry smarowania, oferując jednocześnie najwyższy poziom komfortu i ergonomii pracy.
Smarownica akumulatorowa podaje smar pod ciśnieniem za pomocą sztywnych dysz metalowych, bądź elastycznych wspierając rozprowadzenie smaru do trudno dostępnych miejsc. Same dysze zakończone są smarowniczkami lub końcówkami trójszczękowymi.
Wyposażone w wydajny silnik elektryczny smarownice akumulatorowe generują stosunkowo duże ciśnienie robocze, oraz prędkość smarowania powodując, że wszelkiego rodzaju prace serwisowe i konserwacyjne przebiegają komfortowo i sprawnie. Odpowiednio duże ciśnienie robocze sprawia ponad to odtykanie zapchanej smarowniczki, redukując konieczność ręcznej ingerencji w tej kwestii.
SMAROWNICA AKUMULATOROWA- NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ
Smarownica akumulatorowa nie jest urządzeniem skomplikowanym, jednak mimo wszystko wybierając konkretny model powinniśmy się kierować własnymi potrzebami oraz wziąć pod uwagę rodzaj planowanych prac.
Najistotniejsze parametry techniczne dotyczące smarownicy to: wydajność, ciśnienie robocze, prędkość smarowania, pojemność zbiornika na wkład, rodzaj kompatybilnego smaru, oraz parametry akumulatorów
CIŚNIENIE ROBOCZE
Smarownica elektryczna generuje dość duże ciśnienie dochodzące do nawet 700 barów. Jest to istotna wartość i duże ciśnienie robocze powinno być dla nas ważne. Przyśpieszy pracę, redukuje ryzyko zatykania smarowniczki, oraz zwiększa tempo posuwu smaru.
PRĘDKOŚĆ SMAROWANIA (POSUWU)
Tempo smarowania również przekłada się na szybkość prowadzonych prac. Wybór odpowiedniego modelu powinien jednak uwzględniać specyfikę smarowanych urządzeń oraz rodzaj prac. Nieodpowiednio dobrany rodzaj smaru, w połączeniu ze zbyt dużym posuwem, może nieść ze sobą efekt niekorzystny w postaci nadmiernej prędkości podawania smaru. Parametr posuwu mieści się na ogół w zakresie około 150g/min.
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA WKŁAD
Kolejnym istotnym parametrem jest pojemność zbiornika na wkład. Powinna ona być dostosowana do rodzaju i intensywności prac smarowniczych. Najczęściej spotykaną pojemnością zbiorników smarownic akumulatorowych jest pojemność w granicach 400-500 gramów. Jest to pojemność wystarczająca aby sprawnie i wydajnie wykonywać pracę bez konieczności częstego uzupełniania smaru.
PARAMETRY AKUMULATORÓW
Parametry baterii mają bezpośredni wpływ na czas pracy smarownicą elektryczną pomiędzy kolejnymi cyklami ładowania, a także na wartości osiąganych przez urządzenie parametrów. Standardowo smarownice zasilane są akumulatorami o napięciu ok. 18 V i natężeniu 4-5 Ah. Takie parametry w zupełności wystarczają do komfortowego wykonywania robót.