Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wkrętarki udarowe

( ilość produktów: 2 )

Zakrętarka udarowa akumulatorowa na MAGOR

Oferta naszego sklepu obejmuje szeroki wachlarz urządzeń bezprzewodowych, zasilanych akumulatorowo. Jednym z nich jest również zakrętarka udarowa akumulatorowa. Nasz asortyment opieramy na produktach amerykańskiego producenta elektronarzędzi - firmy MILWAUKEE. Produkty te charakteryzują się wysokimi standardami jakości i bezpieczeństwa potwierdzonymi stosownymi certyfikatami.

 

Co to jest zakrętarka udarowa akumulatorowa?

Zakrętarka udarowa, inaczej znana jako wkrętarka udarowa, to akumulatorowe elektronarzędzie przeznaczone do wkręcania i wykręcania śrub, wkrętów oraz innych elementów mocujących. W porównaniu ze zwykłą wkrętarką, zakrętarka udarowa inicjuje dodatkowe siły w postaci impulsów udarowych, co znacznie usprawnia pracę w bardziej wymagających materiałach i przy większych średnicach.

Zakrętarka udarowa - działanie

Praca akumulatorowej zakrętarki udarowej polega na łączeniu ruchu obrotowego z mechanicznymi uderzeniami udarowymi w postaci impulsów. Dzieje się to podczas wkręcania lub wykręcania i pomagają przezwycieżyć opór materiału i wykręcić bądź wkręcić element mocujący.

Kiedy warto użyć zakrętarki udarowej?

Zakrętarka udarowa jest szczególnie pomocna, kiedy podczas pracy wymagany jest duży moment obrotowy. Jej szczególne zalety są również doceniane przy wkręcaniu długich śrub lub wkrętów, gdzie udar pomaga uniknąć zablokowaniu.

Czy zakrętarka udarowa zastępuje wiertarko-wkrętarkę?

Zakrętarka akumulatorowa z udarem stanowi specyficzne uzupełnienie dla zastosowań wiertarko- wkrętarki. Często pozwala na szybszy i bardziej komfortowy postęp prac oferując ponad to  znacznie mniejsze opory odczuwane przez użytkownika.

Zakrętarka udarowa akumulatorowa a młotowiertarka - różnice.

Młotowiertarka jest używana do wiercenia otworów w twardych materiałach takich jak kamień, czy beton. Oferuje rózny co do kierunku oddziaływania rodzaj udaru. Młotowiertarki generują udar pracujący do przodu, w celu kruszenia materiału, a udar w zakrętarce akumulatorowej jest skierowany w tym samym kierunku co obracany osprzęt. Zakrętarka udarowa akumulatorowa służy przede wszystkim wkręcaniu i wykręcaniu elementów mocujących, ale istnieją modele, które oferują skuteczne wiercenie w drewnie i stali.

 

pixel