Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Mieszarki

( ilość produktów: 1 )

Mieszarki, mieszadła do kleju i zapraw

Mieszarka akumulatorowa do zapraw, kleju czy betonu zwyczajowo nazywana również mieszadłem to narzędzie, którego użycie zapewnia, że uzyskana masa będzie miała jednolitą konsystencję, a jej przygotowanie nie pochłonie dużo czasu. W zasadzie do wykonywania zadań związanych z mieszaniem jedynie okazyjnie powinno wystarczyć mieszadło napędzane przy pomocy wiertarki. W przypadku jednak, gdy takie prace będziemy prowadzić często, lub potrzebne są duże ilości dobrze wymieszanej masy, warto zainwestować w mieszarkę akumulatorową. Na pewno sprawdzi się ona przy pracach takich jak układanie glazury, kładzenie gładzi, czy nawet murowanie.

ZASTOSOWANIE MIESZADEŁ AKUMULATOROWYCH

Mieszadła akumulatorowe nadają się nie tylko do mieszania betonu, czy zapraw, ale też świetnie nadają się do mieszania klejów, farb, różnego rodzaju żywic oraz innych materiałów budowlanych. Ogólnie rzecz biorąc  mieszarki akumulatorowe są przystosowane do rozdrabniania różnego rodzaju mieszanek. Należy zawsze mieć na uwadze, aby do mieszanej masy dobrać odpowiednie mieszadło. Mieszarki akumulatorowe mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie występuje brak dostępu do zasilania sieciowego, dlatego są szeroko stosowane zarówno w pracach amatorskich, ale równie chętnie korzystają z nich także profesjonaliści.

 

JAK WYBRAĆ MIESZADŁO DO ZAPRAW?

Przy podejmowaniu decyzji jaką mieszarkę akumulatorową wybrać należy kierować się kilkoma podstawowymi cechami.

Do mieszania mas o różnych konsystencjach warto wybrać mieszadło wyposażone w dwa lub trzy biegi oraz regulację prędkości obrotowej. Zaprawy suche należy mieszać na pierwszym biegu z wyższymi obrotami, do rzadkich wystarczy bieg drugi i mniejsza prędkość. Dzięki regulacji obrotów użytkownik posiada dużą kontrolę nad rozrabianą masą na każdym etapie jej przygotowania.

Było by dobrze, aby mieszadło akumulatorowe posiadało wysoki moment obrotowy. Dzięki temu łatwiej da sobie radę przy sporych obciążeniach w początkowym procesie rozrabiania gęstych mas. Przy tym trzeba mieć na uwadze możliwości robocze maszyny, czyli na to, jak dużą objętość masy będzie w stanie wymieszać, oraz na maksymalną możliwą do zamontowania w mieszarce średnicę mieszadła. Im większy rozmiar mieszadła, tym więcej materiału można nim wymieszać. Należy jednak pamiętać, że tak jak nie powinno się używać małych mieszadeł do mieszania dużych ilości materiałów, tak też nie zaleca się mieszania małych ilości dużymi mieszadłami. W takim wypadku zbyt duża ilość powietrza może się dostać do mieszanej masy, co w konsekwencji będzie skutkowało otrzymaniem niejednolitej masy.

Ważnym aspektem jest również kwestia, aby mieszarka akumulatorowa do zapraw posiadała odpowiednio dobrany system odprowadzania ciepła, oraz zabezpieczenie przeciążeniowe, redukujące ryzyko pojawienia się przegrzania lub awarii, które mają bezpośredni wpływ na żywotność urządzenia.  

Na komfort pracy i trwałość mieszarki akumulatorowej istotny wpływ mają także jakość zastosowanych materialów, ergonomia, łatwość obsługi oraz akcesoria. Niewielka waga, redukcja drgań, funkcja łagodnego rozruchu, dobrze zaprojektowany, solidny uchwyt z antypoślizgowego materiału, oraz odpowiednio rozmieszczone przyciski i regulatory nie obciążą nadmiernie użytkownika i spowodują, że zapanowanie nad maszyną podczas pracy będzie prostsze.

Warto także przyjrzeć się sposobowi mocowania mieszadła. Zwykle mieszarki akumulatorowe wyposażane są w zaczepy gwintowane. W takim wypadku zamocowanie mieszadła polega na jego ręcznym wkręceniu, jednak, aby je wykręcić należy użyć klucza. Lepszym rozwiązaniem wydają się więc mieszarki zaopatrzone w szybkozłącze, dzięki któremu montaż i demontaż mieszadła jest znacznie łatwiejszy i szybszy.

pixel