Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wiertarki udarowe

( ilość produktów: 3 )

Wiertarki

Wiertarka to podstawowe narzędzie każdego warsztatu zarówno w warunkach domowych jak i w przypadku firm budowlano-remontowych. Wiertarki dzielą się ze względu na sposób pracy jak i rodzaj zasilania. Wyróżniamy elektronarzędzia zasilane akumulatorowo oraz sieciowo. Narzędzia te obok ruchu obrotowego wiertła wykonują również posuwiste uderzenia w obrabiany materiał. Wówczas nazywamy je wiertarkami udarowymi oraz młotowiertarkami. Najbardziej istotnym parametrem wiertarek jest maksymalny moment obrotowy przedstawiany w Nm za pomocą którego możemy określić siłę sprzętu. Marka Milwaukee jest wiodącym producentem wiertarek zarówno zasilanych sieciowo jak i akumulatorowych.

Wiertarki udarowe

Wiertarki udarowe to klasa urządzeń obejmująca elektronarzędzia, gdzie ruch obrotowy jest połączony z ruchem posuwistym wiertła w celu przyspieszenia wiercenia w materiałach twardych, takich jak betoni czy metal. Odpowiednia wiertarka udarowa to uniwersalne rozwiązanie w przypadku pracy w kamieniu, płytach ceramicznych, drewnie i wielu innych.

Wiertarki udarowe - ogromy wybór

Wiertarki udarowe są idealnym narzędziem zarówno w warsztacie domowym, oraz powinny być na wyposażeniu każdej profesjonalnej firmy remontowo budowlanej. Doskonale sprawdzą się w trakcie prac  monterskich oraz remontowych.

Podstawowym kryterium podczas wyboru wiertarki udarowej jest moc silnika wyrażona w watach (W) to  - od tego zależy jak duże nawierty możemy robić. Większe otwory, czy też w sytuacji mieszania zapraw potrzebujemy urządzenie o  minimum 800 W mocy. W przypadku małych otworów (od 6-15 mm średnicy) wystarczające będą modele o mocy 400-650 W. Inne istotne parametry to moment obrotowy, częstotliwość udaru na minutę, energia udaru  i prędkość obrotowa - wielkości te mają istotny wpływ na komfort i tempo pracy. 

W przypadku wiertarek udarowych, istotna jest również maksymalna średnica wiercenia. Najczęściej podawane są wartości w [mm] odnośnie wiercenia w wybranym materiale ( np. metalu ).

W pracy ciągłej istotnym może być fakt występowania w wiertarce udarowej blokady włącznika. Programator pracy - jest to urządzenie które powtarza czas pracy wiertarki udarowej oraz prędkość obrotów - jest to istotne w trakcie wiercenia otworów podobnej głębokości w tym samym materiale.

Wiertarki udarowe posiadają zasilanie sieciowe albo akumulatorowe. Wersja przewodowa jest z reguły tańsza, oraz lżejsza, dzięki czemu obciążenie podczas pracy jest mniejsze. Wiertarka akumulatorowa jest nieco cięższa, natomiast idealna w terenie a ponadto nie krępuje ruchów operatora.

Najmniejszą popularnością cieszą się wiertarki udarowe z zasilaniem pneumatycznym. Do pracy z taką wiertarką wymagany jest kompresor.

Wiertarki: udar mechaniczny czy pneumatyczny?

Wiertarka posiada udar pneumatyczny lub mechaniczny. W pierwszym przypadku rytmiczne uderzenia wytwarzane są przez sprężarkę, natomiast w drugim przypadku generowane są przez dwa elementy (młoteczki) wewnątrz urządzenia. 

Udar pneumatyczny jest bardziej wytrzymały dlatego znajduje zastosowanie w pracy z materiałami twardymi. Natomiast mechaniczna wersja udaru znajduje zastosowanie w pracach mniej wymagających. Diametralnie różna jest tęż cena zastosowanego w wiertarce udarowej rozwiązania. Wiertarki z udarem mechanicznym są zdecydowanie tańsze.

Wiertarka udarowa - uchwyt samozaciskowy czy kluczykowy?

Innym rozwiązaniem stosowanym w wiertarkach udarowych i wiertarko-wkrętarkach jest samozacisk. Pozwala on na szybką, beznarzędziową wymianę wierteł. Uchwyty kluczykowe natomiast charakteryzują się wydłużonym czasem wymiany wiertła, co z drugiej strony pozwala solidnie i stabilnie dokręcić osprzęt, uszczelniając także konstrukcję. 

Bestsellery w kategorii wiertarek udarowych w MAGOR:

  1. MILWAUKEE PD2E24R

    Mocny silnik o mocy 1020W. Elektronika: wstępny wybór prędkości. System antywibracyjny AVS i Softgrip dla bardziej komfortowego użytkowania. Metalowa skrzynka przekładniowa dla najlepszej trwałości. Bezpośredni chwyt narzędzia dla zmniejszenia długości i ciężaru. Sprzęgło bezpieczeństwa do ochrony użytkownika. Uchwyt bezkluczowy 1.5-13 mm. Kabel 4 m

  2. MILWAUKEE PDE 16RP

           Kompaktowa ergonomiczna konstrukcja rękojeści. Koła planetarne do przenoszenia dużych               
           momentów obrotowych. Technologia IMB - Integrated-Metal-Block oferuje najwyższą trwałość i                     stabilność.Elektronika: wstępny wybór prędkości obrotowej dla lepszych rezultatów wiercenia.                       Wyłącznik udaru. Kabel 4 m.
pixel