Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szlifierki trzpieniowe

( ilość produktów: 1 )

Szlifierka prosta trzpieniowa

Szlifierka prosta, inaczej szlifierka trzpieniowa lub szlifierka palcowa, jest urządzeniem, które znajduje swoje zastosowanie zarówno w użytku profesjonalnym, jak i amatorskim. Oferta sklepu Magor bogata jest w szlifierki proste pochodzące od cenionego na świecie oraz w Polsce producenta elektronarzędzi - firmy Milwaukee.

Szlifierki proste - zastosowania.

Szlifierki palcowe są urządzeniami wyjątkowo uniwersalnymi i świetnie sprawdzają się zarówno w trakcie prac amatorskich - przydomowych, jak i w profesjonalnych warsztatach. Spektrum prac, które można wykonać za pomocą szlifierek prostych, jest bardzo szerokie i obejmuje branże stolarskie, metalurgiczne, kamieniarskie, a nawet precyzyjne i ozdobne. Szlifierkę prostą trzpieniową można zastosować do:

  • czyszczenia,
  • polerowania,
  • szlifowania,
  • cięcia,
  • gratowania,
  • grawerowania.

Można wykorzystywać je do obróbki metali oraz odlewów, kamienia , tworzyw sztucznych, drewna.

Jak działa szlifierka prosta?

Nazwa zamienna szlifierek prostych - szlifierki trzpieniowe ma swoje uzasadnienie. Dzieje się tak ze względu na fakt, że tarcza szlifierska jest mocowana do uchwytu zaciskowego znajdującego się na końcu urządzenia. Tarcze szlifierskie to nie jedyny osprzęt, który można używać wraz zszlifierką prostą. Mogą to być również wiertłła, ściernice listkowe, kamienie oraz inne oprzyrządowanie służące do obróbki materiałów.Szlifierka prosta należy do urządzeń poręcznych i łatwych w obsłudze. to narzędzie poręczne i łatwe w obsłudze. Montowanie osprzętu na sztorc w znaczący sposób ułatwia manewrowanie urządzeniem.

Rodzaje szlifierek prostych

Szlifierki trzpieniowe może sklasyfikować dwojako – ze względu na prędkość obrotów oraz rodzaj zasilania. Ze względu na rodzaj zasilania – analogicznie do innych elektronarzędzi – rozróżniamy szlifierki elektryczne i pneumatyczne.

  • Szlifierki pneumatyczne – wymagają podlączenia do kompresora, ze względu na zasilanie sprężonym powietrzem zasilane są sprężonym powietrzem, dlatego wymagają podłączenia do kompresora. Pomimo że kompresor stanowi dodatkowy wydatek to szlifierka pneumatyczna prosta jest znacznie bardziej opłacalna w profesjonalnych warsztatach gwarantując dłuższą żywotność o raz większą wydajność. 

  • Szlifierki elektryczne – zasilanie pochodzi z baterii lub z sieci. Ich wydajność jest nieco niższa od szlifierek pneumatycznych, ale nie wymagają kompresora. Jest to opcja dla użytkowników zajmujących się majsterkowaniem.

Wyróżniamy szlifierki wolnoobrotowe ( 1800-2000 obrotów na minutę ) stosowane do prac precyzyjnych, oraz wysoko obrotowe ( ponad 30000 obrotów/minutę) gdzie precyzja już nie jest taka istotna.

pixel