Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dmuchawy i wentylatory

( ilość produktów: 1 )

Wentylatory

Wentylatory przemysłowe są nieodzownym dodatkiem wszędzie tam, gdzie temperatura osiąga wysokie wartości. Wentylator akumulatorowy znajdzie zastosowanie zarówno w przestrzeniach komercyjnych jak i przemysłowych nawet w miesiącach o stosunkowo umiarkowanym klimacie zapewniając skuteczną cyrkulację powietrza. Wentylator może być bardzo przydatny w magazynach, dokach załadunkowych, halah fabrycznych, restauracjach a nawet farmach. 

Wentylator przemysłowy - zastosowanie

Wentylatory przemysłowe mogą osuszyć konstrukcje zniszczone przez wodę w wyniku katastrof takich jak powódź. W takich sytuacjach ogromnym walorem tych urządzeń jest ich mobilność i brak podłączenia sieciowego, co po wichurze moze być utrudnione ze względu np. na zerwane linie energetyczne.

Wentylatory akumulatorowe generują ruch powietrza na podstawie ich mocy. Przepływ powietrza wytwarzany przez urządzenie jest zwykle mierzony w objętości powietrza przepływającego przez dany punkt w ciągu minuty.

Przemysłowe wentylatory akumulatorowe posiadają duże gabaryty i wytrzymalą konstrukcję, stąd idealnie nadają się do zastosowania w pomieszczeniach, w któych potrzebna jest wentylacja dużych, otwartych przestrzeni. Tego typu cyrkulatory mogą wytrzymać dłuższą pracę w trudniejszych warunkach.

Wentylator akumulatorowy podłogowy

Dokonując wyboru wentylatora akumulatorowego, który docelowo będzie umiejscowiony na podłodze, należy zwrócić uwagę na stabilność jego konstrukcji. Dużym udogodnieniem będzie model z gumowymi nóżkami. Taka opcja zapewnia stabilność i ochronę urządzenia przed przewróceniem, oraz zapobiega rysowaniu powierzchni na której wentylator jest umieszczony. 

Urządzenie, którego zadaniem jest praca na podłodze, często ulega przemieszczaniu, aby można było wykonywać działania w każdym miejscu pomieszczenia. Dlatego istotnym było by warto przyjżeć się wadze całkowitej urządzenia, jego wymiarom i sposobowi przenoszenia. W przypadku gdy urządzenie będzie stosunkowo lekkie, oraz wyposażone w ergonomiczny uchwyt to jego przenoszenie nie będzie miało wpływu na efektywność pracy całego zespołu.  

Decydując się na zakup wentylatora akumulatorowego, musimy określić, jak długo ma działąć pomiędzy cyklami ładowania. Większość modeli wyposażona jest w akumulatory litowo – jonowe (Li-Ion), które umożliwiają kilka godzin pracy na najwyższej prędkości. W przypadku, gdy dla naszych potrzeb wymagany jest dłuższy okres działania na baterii, bez problemu można dokupić dodatkowy akumulator w celu stałej rotacji, jako akumulator rezerwowy. 

 

pixel