Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Półmaski ochronne

( ilość produktów: 1 )

Półmaski ochronne

Jednym z istotnych elementów biorących pod uwagę zdrowie pracownika, zatrudnionego w trudnych oraz ciężkich warunkach, jest zakup materiałów chroniących drogi oddechowe. Nie jest tajemnicą, że długotrwałe wdychanie szkodliwych substancji może negatywnie wpłynąć na zdrowie, a czasem nawet i życie człowieka. Dostępne w naszej ofercie półmaski ochronne firmy Milwaukee stanowią doskonałą barierę dla pyłów, gazów, wirusów i innych niebezpiecznych czynników. 

Maski ochronne jednorazowe maseczki jednokrotnego użytku

Maski jednorazowe, jak sama nazwa wskazuje powinny być użyte tylko jednokrotnie. Długość użytkowania zależy od jej rodzaju, a najczęstsze zastosowanie mają maski chirurgiczne, które są trzywarstwowe z polipropylenu. Polipropylen jest odporny na zrywanie i rozciąganie i jednocześnie dobrze przepuszcza powietrze. Stanowi dobrą barierę przed zanieczyszczeniami.

Z jakim filtrem kupić maskę ochronną?

Na rynku możemy zaobserwować maski ochronne z trzema różnymi filtrami - FFP1, FFP2 i FFP3. Doboru filtra dokonujemy w zależności od tego przed czym ma nas chronić. Modele elementarne z filtrem FFP1, są w stanie zatrzymać cząsteczki o średnicy 1 μm. Droższe modele z filtrem FFP2 zatrzymują cząsteczki o średnicy od 0,5 do 1 μm. Do najbardziej skutecznych, a tym samym najdroższych, należą półmaski ochronne z filtrem FFP3 ponieważ zatrzymują cząsteczki od 0,3 do 0,5 μm. 

Ochrona dróg oddechowych pracowników

Półmaski ochronne to bardzo istotny element wyposażenia pracownika w środowiskach pracy, gdzie środki ochrony dróg oddechowych są niezbędne. W celu określenia i wdrożenia odpowiednich rozwiązań dotyczących ochrony dróg oddechowych u pracowników, należy uprzednio zidentyfikować zagrożenia w zakładzie pracy. Takimi zagrożeniami będzie zdecydowanie wykonywanie pracy związanej z lakierowaniem, malowaniem, koserwacją, klejeniem itp. Ważne jest również dalsze rozgraniczenie. Na przykład malowanie może dotyczcyć farby rozpuszczalnikowej, farby lateksowej, cz też farby rozpuszczalnej w wodzie.

pixel