Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kamizelki odblaskowe robocze

( ilość produktów: 2 )

Kamizelki odblaskowe

Jednym z elementów stroju roboczego, niezbędnego w trakcie wykonywania czynnośc wykonywanych po zapadnięciu zmroku jest kamizelka odblaskowa. Sprawdzają się przez cały rok, a dzięki wytrzymałym materiałom nie ulegają zniszczeniu pod wpływem czynników atmosferycznych i znajdują zastosowanie w wielu branżach. Kamizelki odblaskowe przydają się zarówno podczas prac wykonywanych zawodowo jak i prac w ogrodzie, czy domowym warsztacie.  Trudne warunki pogodowe, takie jak zimno, czy deszcz, nie stanowią problemu i dzięki kamizelkom budowlanym zyskujemy uczucie komfortu i bezpieczeństwa. Podstawowym zadaniem kamizelki odblaskowej jest widoczność użytkownika po zapadnięciu zmroku.

Kamizelka odblaskowa

Kamizelka odblaskowa sprawdza się w trakcie wykonywania prac po zmroku i stanowi element stroju roboczego. Stanowi również niezbędny dodatek dla każdego kto opuszczając dom po zapadnięciu ciemności chce zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jest to szczególnie istotne w trakcie poruszania się po drodze, ponieważ kamizelka charakteryzuje się dużą powierzchnią odbijającą światło i jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż stosowanie opasek czy kapsli. W trakcie poruszania się na rowerze, spaceru, czy też biegania jesteśmy widoczni z odległości kilkudziesięciu metrów.

Mamy świadomość, że kamizelka pomarańczowa, zielona cz żółłta stanowi gwarancję lepszej widoczności, a mimo to ustawodawca nie nakłada na nas obowiązku noszenia przez nas tego typu elementów ubioru. Kamizelki odblaskowe spełniają szczególną rolę we wszelkiego rodzaju sytuacjach awaryjnych na drodze, kiedy opuszczenie pojazdu może wiązać się z dużym ryzykiem. Obok apteczki, czy trójkąta ostrzegawczego, kamizelka odblaskowa powinna być niezbędnym elementem na wypozażeniu każdego pojazdu.

 

Kamizelka ostrzegawcza - na co zwrócić uwagę?

Kamizelka odblaskowa przede wszystkim powinna być dostosowana do specyficznego charakteru pracy, oraz potrzeb osoby, która będzie ją nosiła w trakcie wykonywania swoich obowiązków albo podczas czynności związanych z codziennym funkcjonowaniem. Najpopularniejsze rodzaje kamizelek w naszej ofercie to kamizelki przeznaczone dla:

  • dla uczestników ruchu drogowego, 
  • dla pracowników budowy, 
  • dla drogowców. 

Każdy użytkownik pojazdu powinien zadbać, aby w jego bagażu podręcznym znalazła się kamizelka odblaskowa. Za stosunkowo niewielką cenę zyskujemy gwarancję dobrej widoczności, a dzięki temu zwiększamy poziom bezpieczeństwa na drodze. Szczególną uwagę zwracają specjalne wzmocnienia pozwalające uniknąć trzepotania na wietrze. Dodatkowym atutem jest fakt, że materiał użyty do szycia kamizelek nie krępuje ruchów użytkownika i pozwala na nieskrępowane wykonywanie ruchów. Dodatkowe kieszenie – to idealne miejsce na przechowywanie różnych, niezbędnych przedmiotów. 

 

Dodatkowe elementy w kamizelkach 

Pomiędzy kamizelkami odblaskowymi występują znaczne różnice. Należy je dopasować do charakteru działań czy wykonywanej pracy. W trakcie wyboru warto wziąć pod uwagę:

  • rozmiar, 
  • konstrukcję,
  • normę, 
  • cenę, 
  • kolor, . 

Kolory kamizelek ostrzegawczych nie mają bezpośredniego wpływu na poziom bezpieczeństwa użytkownika, stąd dostępne są w odcieniach żółtym, pomarańczowym czy też zielonym. Kluczową rolę w procesie odbijania światła odgrywają paski odblaskowe.

Kamizelka odblaskowa powinna być wykonana zgodnie z normą EN471 (dotyczy pasów odblaskowych). W ten sposób wykonana kamizelka odblaskowa daje gwarancję bezpieczeństwa bez względu na warunki atmosferyczne, porę roku czy charakter pracy. 

Istotnym elementem podczas wyboru konkretnego modelu kamizelki odblaskowej jest jej rozmiar. Daje to pewność komfortowej i sprawnej pracy. Jeżeli kamizelka odblaskowa, jest za mała, wówczas zaczyna się podwijać, co sprawia efekt mniejszej widoczności elementów odblaskowych. Dlatego warto pamiętać żeby kamizelka ostrzegawcza miała nieco większy rozmiar niż noszone ubranie. Swoboda ruchów oraz nieskrępowana postawa to cechy prawidłowo dobranej kamizelki. Natomiast cena często świadczy o dobrej jakości.

Kamizelka odblaskowa powinna mieć właściwą konstrukcję, czyli fason. Na rynku dostępne są kamizelki odblaskowe pełne oraz modele zapinane na rzepy. Kamizelki na rzepy mogą być zakładane bez względu na porę roku i są zdecydowanie wygodniejsze ( latem zakłądane na bluzkę z krótkim rękawem, a zimą na puchową kurtkę ). Istnieją także kamizelki odblaskowe w wersji ocieplanej, będącej świetnym wyborem do prac na dworze oraz dwustronnej.

 

Kamizelka odblaskowa jest bardzo ważnymm elementem stroju roboczego oraz codziennego funkcjonowania. Dużą popularnością cieszą się kamizelki budowlane, jak i klasyczne stosowane po zapadnięciu zmroku. Stosowane są zarówno w trakcie wykonywania czynności zawodowych przypisanych do wielu branż oraz aktywności fizycznej. Gwarantując widoczność w terenie, bezpośrednio wpływają na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

pixel