Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gwoździarki

( ilość produktów: 2 )

Gwoździarka akumulatorowa

 

Gwoździarki akumulatorowe, bazując na swojej mobilności na ogół częściej stosowane są w trakcie wymagających prac budowlanych, fabrykach mebli, w halach montażowych itp. Narzędzia te oparte na mechanizmie zamachowym, gwarantują stosunkowo szybką i wydajną możliwość wbijania gwoździ. Do tej pory stosowane głównie przez profesjonalistów, ostatnio zyskują coraz większą popularność wśród majsterkowiczów - amatorów i znajdują swoje miejsce w warsztatach przydomowych.

Gwoździarka akumulatorowa jest urządzeniem wydajnym, i ze względu na swoją mobilność zdolnym do pracy we wszystkich warunkach, zwłaszcza tam gdzie nie mamy bezpośredniego dostę pu do gniazdka elektrycznego. Gwoździarka akumulatorowa znacznie poprawia szybkość i komfort pracy podczas powtarzalnego wkręcania i wbijania gwoździ tworząc stałe połączenia łatwiej niż w przypadku pracy manualnej.

Gwoździarka akumulatorowa - jaką kupić?

Ze względu na swoje szerokie zastosowanie gwoździarka akumulatorowa stała się urządzeniem bardzo popularnym i pożądanym. Do tej pory spotykana glównie podczas prac dekarskich i budowlanych, coraz częściej trafia w ręce amatorów - majsterkowiczów. W trakcie zakupu należy zastanowić się do jakiego rodzaju prac i z jaką częstotliwością wykorzystywana będzie gwoździarka akumulatorowa. Jeżeli szukamy urządzenia, które będzie używane w trakcie prac budowlanych powinna charakteryzować się dużą energią wbijania gwoździ. Połączymy wtedy bez większych problemów elementy twarde takie jak kamień czy beton. Odwrotna sytuacja będzie miała miejsce gdy będziemy ją stosować do prac lekkich. Wówczas wystarczy urządzenie o mniejszej mocy. Na ogól narzędzia o mniejszej mocy są lżejsze i poręczniejsze, co znacznie zwiększa komfort pracy. 

Gwoździarka akumulatorowa - parametry.

Do najważniejszych parametrów na które powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie wyboru odpowiedniej gwoździarki należą:

  • Moc urządzenia definiuje siłę z jaką wystrzelony jest gwóźdź. Wyraża się ją w dżulach (J). Im większa jej wartość tym twardsze materiały możemy łączyć.
  • Pojemność i rodzaj zasobnika jest parametrem świadczącym o uniwersalności urządzenia. Magazynek gwoździarki decyduje o ilości gwoździ które można pomieścić, a więc również o długości pracy, którą można wykonywać bez przerwy. Z drugiej strony im większy magazynek tym większa masa urządzenia. Istotny jest również kąt pod jakim magazynek jest zamocowany. Im większy kąt tym lepiej wykorzystamy naszą gwoździarkę.
  • Typ zasobnika - wyróżniamy dwa typy - taśmowy i bębnowy. Bębnowy magazynek może pomieścić nawet kilkaset gwoździ. 
  • Pojemność akumulatora - należy tu wziąć pod uwagę moc nominalną batrii, która decyduje o ilości gwoździ jaką potrafi wbić gwoździarka podczas cyklu pomiędzy ładowaniami. Batreie litowo-jonowe o pojemności 4 Ah pozwalają na wbicie około 600 gwoździ.
  • Temperatura pracy  Aby gwoździarka efektywnie spełniała swoją rolę podczas wykonywania prac budowlanych zimą musi być odpowiednio przystosowana do ujemnych temperatur.  Uniwersalny zakres dla urządzeń to -15°C - +40°C.
  • Szybkość oraz tryby pracy urządzenia - gwoździarki potrafią wbijać gwoździe pojedyńczo oraz automatycznie. Urządzenie takie powinno wystrzelić około dwóch gwoździ na sekundę.

 

Systemy bezpieczeństwa w gwoździarkach akumulatorowych

Ze względu na dużą energię z jaką wbijają gwoździe w twarde elementy, gwoździarki wyposażone są w systemy zwiększające bezpieczeństwo użytkowania. Są to między innymi blokada wyzwalacza zapobiegająca przypadkowemu wystrzeleniu naboju, blokada wystrzału kiedy magazynek jest pusty, oraz amortyzacja odrzutu poprawiająca bezpieczeństwo i komfort pracy. Dodatkowym udogodnieniem wpływającym również na bezpieczeństwo jest uchwyt do zaczepienia urządzenia na pasku, dzięki któremu możemy zwolnić nasze ręce podczas poruszania się po rusztowaniach czy dachu. 

pixel