Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pilarki łańcuchowe

( ilość produktów: 3 )

Akumulatorowe piły łańcuchowe

Pozwalają na cięcie elementów drewnianych (np. listew czy belek ), ale ponadto drewna świeżego (gałęzi czy pni drzew). Zastosowany napęd akumulatorowy sprawia, że można nimi pracować w różnych miejscach.  Zapewniają cichą i wydajną pracę dzięki zastosowanym silnikom umożliwiającym dłuższe użytkowanie w trakcie jednego naładowania akumulatora. W obecnej sekcji prezentujemy Państwu funkcjonalne, nowoczesne i efektywne akumulatorowe piły łańcuchowe, które usprawnią prace w ogrodzie, ale także w branży rolniczej, leśniczej i budowlanej. 

 

DO CZEGO PRZYDA SIĘ PIŁA ŁAŃCUCHOWA AKUMULATOROWA

Piły akumulatorowe łańcuchowe to sprawdzone wsparcie podczas przygotowywania drewna na opał, ścinania krzewów i drzew czy do cięcia desek lub drewnianych elementów konstrukcyjnych. Elektronarzędzie tego typu to bezwzględnie niezbędne wyposażenie każdego przydomowego garażu lub warsztatu. Ze względu na szerokie spektrum możliwości, piły łańcuchowe stosowane są także przez profesjonalistów z różnego rodzaju branż.

PIŁY ŁAŃCUCHOWE AKUMULATOROWE - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE

 

Parametry techniczne, na które koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze piły łańcuchowej akumulatorowej to między innymi:

 

TYP SILNIKA

Może to być zarówno silnik szczotkowy - komutatorowy, jak i bezszczotkowy - indukcyjny. W przypadku akumulatorowych pił łańcuchowych typ silnika ma znaczący wpływ na ich efektywność, żywotność oraz stabilność pracy.

 

Starsze konstrukcje typu szczotkowego odznaczaja się gorszym odprowadzaniem ciepła, oraz generowaniem większego tarcia. Charakteryzują się również mniejszą żywotnościa i stabilnością pracy. Z kolei silniki indukcyjne zmniejszają częstotliwość wymaganych przeglądów i konserwacji jednostki napędowej i gwarantują utrzymanie utrzymywanie równej prędkości obrotoej przy zmiennym obciążeniu znamionowym. Silniki indukcyjne ograniczają częstotliwość koniecznych do wykonywania przeglądów i konserwacji jednostki napędowej, a także gwarantują utrzymywanie równej prędkości obrotowej. Z powyższych względów warto zdecydować się na urządzenie zaopatrzone w nowoczesny silnik bezszczotkowy. 

 

MOC SILNIKA

 

Moc silnika przekłada się bezpośrednio na możliwość cięcia twarszych oraz grubszych materiałów. Im większa moc, tym mniejsze ryzyko narażenia urządzenia na przegrzanie i przeciążenie w trakcie intensywnej eksploatacji. 

 

DŁUGOŚĆ PROWADNICY I ŁAŃCUCHA

 

W trakcie cięcia grubszych i szerszych elementów bezpośredni wpływ na efektywność urządzenia będzie miała długość łańcucha oraz prowadnicy. Długość łańcucha i prowadnicy w najmniejszych piłach szacuje się na poziomie 11,5 cm. Piły tego typu stosuje się przede wszystkim do cięcia i przycinania mniejszych fragmentów drzew i krzewów.

 

Piły łańcuchowe akumulatorowe tego typu są na ogół wyposażone w wysięgnik ułatwiający ścinanie drzew i krzewów. Piły o długości łańcucha od 30-40cm są stosowane do bardziej wymagających prac. Długość łańcucha o takich rozmiarach predysponuje do szybkiego cięcia nawet grubszych drzew.

 

POJEMNOŚĆ, NAPIĘCIE I LICZBA AKUMULATORÓW

 

Typ zasilania ma ogromny wpływ na moc osiąganą przez urządzenie, ale również na maksymalny czas pracy na pojedyńczym cyklu ładowania baterii. Piły łańcuchowe na wyposażeniu posiadają zwykle nowoczesne litowo-jonowe akumulatory o napięciu 18-54 V, które zapewniają pojemność rzędu 2-9 Ah. Bardziej wymagająca praca wymaga pilarki kompatybilnej z akumulatorami o jak największej pojemności i napięciu znamionowym.Do bardziej wymagającej i intensywnej pracy warto wybrać pilarkę kompatybilną z akumulatorami o jak największej pojemności i napięciu znamionowym.

Istotnym parametrem jest także niska masa urządzenia przyczyniająca sie do komfortu pracy operatora. Ważną kwestią jest również fakt, iż urządzenia elektryczne nie emitują spalin i mogą być stosowane wewnątrz budynków, także w pomieszczeniach o słabej wentylacji.

SKLEP MAGOR OFERUJE NAJLEPSZE AKUMULATOROWE PIŁY ŁAŃCUCHOWE

 

W ofercie naszego sklepu posiadamy sprawdzone, odpowiednio wyselekcjonowane produkty - również piły łańcuchowe akumulatorowe. Naszy priorytetem jest zaspokojenie potrzeb każdego użytkownika, bez względu na to, czy jest to profesjonalista, czy majsterkowicz- - amator. Produkty występują również w różnych wariantach cenowych, tak aby trafić do jak najszerszego gremium odbiorców. Stawiamy przede wszystkim na doskonałe jakościowo produkty firmy Milwaukee.

Piły łańcuchowe akumulatorowe w naszym asortymencie wyposażone jest w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, gwarantujące maksymalny komfort, ergonomię, tempo oraz bezpieczeństwo pracy. Funkcjonalności w jakie wyposażone są nasze piły to m.in. zabezpieczenia przed przeciążeniem i przegrzaniem, hamulec elektryczny, funkcję automatycznego smarowania i regulacji łańcucha czy zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem.

 

pixel