Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wkrętaki i wkrętaki nasadowe

( ilość produktów: 54 )

Wkrętaki i śrubokręty

Wkrętaki to jedno z tych narzędzi, powinno znaleźć się w każdym domowym warsztacie. Najbogatszą selekcję wysokiej jakości wkrętaków i śrubokrętów znajdziesz w tej kategorii naszego sklepu internetowego. Zarówno w zestawach, jak i pojedynczo.

Śrubokręty lub wkrętaki należą do podstawowych narzędzi ręcznych. Służą przede wszystkim do dokręcania śrub i wkrętów pozwalając na zespolenie dwóch różnych elementów. Znajdą zastosowanie w wielu sytuacjach i powinny być na wyposażeniu każdego mieszkania czy warsztatu.

Każdy elementarny śrubokręt składa się z grotu - metalowego pręta ściętego na jednym z końców w charakterystyczny sposób. Powyższy fakt pozwala dopasować wkrętak do śruby oraz rękojeści umożliwiając obracanie. Na ogół do produkcji wkrętaków używa się stalowego pręta, ale można spotkać śrubokręty wykonane z twardego tworzywa sztucznego lub mosiądzu.

Wyróżnić można około 14 rodzajów wkrętaków, które dopasowują się do nacięć występujących na śrubach. Najpopularniejsze z nich to:  śrubokręty płaskie, Pozidriv, krzyżaki oraz Torx (tzw. gwiazdki). Każdy z nich przeznaczony jest do czegoś innego. Na przykład wkrętaki Pozidriv najczęściej przydadzą się przy skręcaniu mebli oraz szeroko rozumianych pracach stolarskich. Natomiast zastosowanie śrubokrętów Torx to głównie branża elektroniczna czy mechanika samochodowa.


Cechą istotną do prac z wykorzystaniem śrubokrętów jest zastosowanie końcówki z magnesem, która ułatwia manipulację śrubą poprzez dodatkową stabilizację podczas wkręcania. Cecha ta znacząco poprawia komfort pracy, i warto na nią zwrócić uwagę podczas zakupu wkrętaków.

Zestaw śrubokrętów, składający się z kilku rodzajów wkrętaków oraz wymiennych końcówek będzie stanowił niezbędne uzupełnienie warsztatu i gospodarstwa domowego bez którego trudno się obejść. Taki zakup to wygodne oraz najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ otrzymujemy dużą ilość wkrętaków, które można wykorzystać w majsterkowaniu oraz każdej potencjalnej naprawie. Jest to idealne dopasowanie śrubokrętu do rodzaju pracy oraz typu śruby. Ważne jest to ze względu na fakt, że zastosowanie nieodpowiedniego wkrętaka może spowodować uszkodzenie śruby, a co za tym idzie całej konstrukcji.

pixel