Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szlifierki 125mm

( ilość produktów: 5 )

Szlifierka kątowa 125mm

Często zadajemy sobie pytanie. Jeżeli szlifierka kątowa to jaka - 115mm czy 125mm? Szczerze mówiąc nie ma znaczenia –  10mm różnicy na średnicy nie przełoży się znacząco ani na efekty pracy, ani na możliwości. Ogólnie rzecz biorąc bardziej dostępne na rynku są tarcze o średnicy 125mm. Małe szlifierki kątowe czyli szlifierki 115 i 125 zwykle są stosowane rzadko, do mniej profesjonalnych prac. Na ogól sprawdzają się lepiej na malych powierzchniach.

Jak już wspomnieliśmy, zastanawiając się między szlifierką kątową 115 i 125 średnica tarczy w zasadzie nie ma znaczenia. Istotnym parametrem będzie natomiast moc silnika. Do nieskomplikowanych i okazyjnie wykonywanych prac jak usuwanie rdzy, przycinanie płytek ceramicznych oraz drobnych elementów wykonanych z metalu najlepszym wyborem będzie szlifierka kątowa o mocy w granicach 400-900W. Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku profesjonalnych prac warsztatowych i budowlanych. Należy się tutaj spodziewać intensywnej eksploatacji szlifierki kątowej, dlatego sugerowana moc urządzenia powinna wahać się w granicach od 600-1200W. Jednak, szlifierki kątowe 115mm są używane przede wszystkim w warsztatach domowych przy niskim obciążeniu i krótkotrwałej pracy. Rzadziej używana przez profesjonalistów ze względu na mały rozmiar tarczy.

Szlifierka kątowa, ale jakiej firmy?

W przypadku gdy na podstawie parametrów określisz, że mała szlifierka w pełni odpowiada twoim wymaganiom, należy się zastanowić nad marką urządzenia. Istotną kwestię odgrywa tu też na pewno cena. W naszej ofercie posiadamy szlifierki kątowe uznanego na rynku światowym i polskim producenta - firmy Milwaukee. 

W sytuacji, gdy szlifierka kątowa ma być przeznaczona, tylko do użytku domowego mozemy ograniczyć koszta i kupić tańszy model o niezbyt wygórowanych parametrach i mocy. Częstotliwość wykorzystania urządzenia będzie tutaj niewielka, więc nie ma potrzeby przeprowadzania drogiej inwestycji. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku prac profesjonalnych. Nie warto wówczas specjalnie oszczędzać, ale realnie podejść do potrzeb i skupić się na tym, że szlifierka kątowa ma nam posłużyć wydajnie i efektywnie przez długie lata. 

115 czy 125mm - co wybrać?

Szlifierka kątowa 115mm czy 125mm? Odpowiadamy szczerze, że to kwestia gustu. Tak niewielka różnica w średnicy tarczy nie wpływa na możliwości szlifierki kątowej, ani na efekty pracy. Lekka przewagą szlifierek przystosowanych do większej tarczy są bardziej dostępne na rynku tarcze o średnicy 125mm.

pixel