Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rękawice robocze i ochronne

( ilość produktów: 28 )

Rękawice robocze i ochronne

W przypadku wielu zawodów istotną kwestią jest miejsce pracy, które często wiąże się z ryzykiem narażenia na niebezpieczeństwo kontaktu z substancjami szkodliwymi, oraz innymi zagrożeniami odniesienia urazu. Szczególnie wrażliwą częścią ciała będą tu dłonie i ręce. Z tego względu wymagają szczególnej ochrony. Rękawice robocze i ochronne oraz rękawy stosowane podczas prac różnego typu pozwalają znacząco wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo wykonywanych zadań. 

Rękawice robocze wielorazowe

Rękawice wielorazowe obejmują wiele zróżnicowanych modeli, pogrupowanych w zależności od odporności na dane zagrożenie, właściwości, przeznaczenia oraz ze względu na trzy kategorie ryzyka. Pierwszą kategorią są rękawice chroniące naskórek przed uszkodzeniami, środkami chemicznymi, a także temperaturą do 50 stopni. Druga grupa rękawic roboczych i ochronnych to te przeznaczone do ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, środkami chemicznymi, temperaturą do 1000 stopni i tą ujemną. Trzecia i ostatnia kategoria obejmuje rękawice do ochrony w przypadku największego ryzyka związanego z silnie żrącymi substancjami i wysokim napięciem.

Rękawice ochronne - kategoria pierwsza

Znajdą tu miejsce rękawice robocze i ochronne stosowane w sytuacjach niewielkiego ryzyka. Wykorzystywane w celu uniknięcia urazów naskórka - czyli uszkodzeń mechanicznych, ochrony przed oparzeniami w temperaturze do 50 stopni Celsjusza oraz względnie niewielkim zagrożeniem związanym z działaniem delikatnych środków chemicznych. Do tej kategorii zaliczają się  tak zwane rękawice wampirki powlekane gumą, które pozwolą zminimalizować ryzyko występujące w trakcie sytuacji o niewielkim zagrożeniu powyższymi czynnikami. Będą idealną propozycją dla tych, którzy szukają wytrzymałych i solidnie wykonanych rękawiczek do działań związanych z ogrodnictwem, czy też pracami budowlanymi.

Rękawice robocze - kategoria druga

Następną kategorią rękawic ochronnych są rękawice zaprojektowane do prac z podwyższonym ryzykiem. Powinna ona obejmować produkty ograniczające ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych, oraz wpływu czynników zewnętrznych takich jak wysoka i niska temperatura. Znaczącą rolę w tej kategorii odgrywają rękawice antyprzecięciowe z wysokiej jakości tkanin, chroniące naskórek w trakcie wykonywania prac przy użyciu ostrych narzędzi. Kolejne będą rękawice powlekane lateksem i nitrylem, które umożliwią bezpieczne wykonywanie prac gdzie istotną rolę odgrywa pewny chwyt. W przypadku pracowników budowlanych i prac mechanicznych obowiązkowym wyposażeniem są rękawice skórzane monterskie. Przed negatywnym działaniem ujemnych względnie dodatnich temperatur uchronią nas rękawice ocieplane termoodporne.

Rękawice ochronne i robocze najwyższej kategorii ryzyka

Trzecią i ostatnią kategorią rękawic roboczych i ochronnych są te przeznaczone do zabezpieczania dłoni w sytuacji wykonywania czynności przy wysokim napięciu, oraz tam gdzie mogą pojawić się agresywne substancje chemiczne. Przykładem takich rękawic ochronnych są rękawice chemiczne i antystatyczne ESD.Takie są na przykład rękawice chemiczne i rękawice antystatyczne ESD. Produkty takie wymagają odpowiednich certyfikatów, a także muszą zostać zaakceptowane przez właściwą Jednostkę Notyfikowaną. 

 

pixel