Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klucze imbusowe

( ilość produktów: 1 )

KLUCZE IMBUSOWE

Klucze imbusowe należą do kluczy trzpieniowych, o przekroju sześciokąta foremnego. Ich kształt charakteryzuje się podobieństwem do litery L lub T. Klucze imbusowe są na ogół lekkie, łatwe w użyciu, a tym samym niezwykle funkcjonalne. Klucze to podstawa działania każdego warsztatu. Na rynku występuje wiele różnych odmian kluczy. Z pewnością wiodącym wśród nich typem, będą klucze imbusowe. Wyjątkowo popularny produkt, o wszechstronnym zastosowaniu. Szeroko wykorzystywany zarówno w przydomowych warsztatach jak i profesjonalnych usługach. Jest to jeden z powodów za tym że nie może ich zabraknąć także i w naszej torbie narzędziowej. Inne, zamienne nazewnictwo kluczy imbusowych to klucze wpustowe, ampułowe, wsadowe czy też trzpieniowe. 

Klucze imbusowe – funkcjonalność i precyzja

Klucze imbusowe należą do kluczy trzpieniowych, o przekroju sześciokąta foremnego. Stosowany jest głównie podczas prac montażowych i naprawczych. Umożliwia dokłądne odkręcanie i wkręcanie śrub o sześciokątnej końcówce. Odpowiednio dopasowany rozmiar klucza imbusowego zapewnia stabilne połączenie danej konstrukcji. Daje gwarancję precyzyjnej i komfortowej pracy. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w pracy z małymi elementami i nie wyślizguje się z rąk.

Zestawy kluczy imbusowych 

Doświadczenie podpowiada nam, że dużym zainteresowaniem cieszą się zestawy kluczy imbusowych, które sprawdzają się w wielu sytuacjach i pozwalają na skuteczną pracę przy różnej rozpiętości wielkości śrub. Mogą zostać wykorzystane zarówno przy niewielkich średnicach, jak i w przypadku zakończeń, nie posiadających typowego tzw. łba.

Zestawy kluczy imbusowych, stosowane są przy skręcaniu mebli oraz różnych konstrukcji drewnianych. Można ich używać również podczas naciągania strun w gitarze, oraz wszelkich naprawach rowerowych - regulacji hamulców, przerzutek, kierownicy bądź siodełka. Są również  istotnym wsparciem podczas pracy przy instalacjach elektrycznych i wodnych.

Z względu na szeroki i różnorodny wachlarz zastosowań kluczy imbusowych, swoim klientom oferujemy zestawy kluczy imbusowych,  które świetnie sprawdzą się zarówno w trakcie mniejszych jak i większych prac. Należy wspomnieć, że dane zestawy zawierają różne typy kluczy imbusowych, do których możemy zaliczyć: klucz imbusowy typu L i T, klucz imbusowy z kulką i rękojeścią oraz klucz imbusowy izolowany i wielofunkcyjny złożony z kilku kluczy różnej wielkości.

pixel