Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klucze udarowe

( ilość produktów: 7 )

Klucz udarowy akumulatorowy

Akumulatorowe klucze udarowe, które cechuje mobilność można stosować w każdym miejscu dzięki charakterystycznemu zasilaniu, nie wymagającemu podłączenia do gniazdka elektrycznego. Głównym powodem stosowania akumulatorowych kluczy udarowych dostępnych w ofercie Magor jest wkręcanie i wykręcanie śrub z zastosowaniem udaru. Ich działanie jest szczególnie pożądane, kiedy zależy nam na odkręceniu zapieczonych śrub – w warsztatach mechanicznych czy też na budowach i w serwisach.

Co to jest klucz udarowy akumulatorowy

Klucz udarowy akumulatorowy, to narzędzie służące do przykręcania i odkręcania śrub za pomocą nasadek udarowych, zasilane bezprzewodowo za pomocą akumulatorów.

Dostępne w sklepie Magor akumulatorowe klucze udarowe bazują na mechanizmie udarowym. Składają się na niego: bijak z wewnętrznym wyżłobieniem, wałek napędowy przekładni i bruzdą mu odpowiadającą, kulka, która porusza się w szczelinach, wrzeciono z dwoma kołkami oraz uchwytem narzędziowym i sprężyną ta z jednej strony zamocowana jest do tulei bijaka, zaś z drugiej do przekładni. Akumulatorowe klucze udarowe będące na stanie sklepu Magor działają w następujący sposób: w kołki cyklicznie uderza bijak. W momencie kiedy narzędzie napotyka opór, bijak i kołki rozłączają się, zaś wał napędowy przekładni i kulka w wyżłobieniu nadal są w ruchu, dzięki czemu podniesiony zostaje bijak i skręcona sprężyna. Po określonym czasie akumuluje się odpowiedni poziom energii kinetycznej, aby sprężyna się rozwinęła bijak obniża się i tym samym uderza w kołki, przez co powstaje udar. Praktyczne wykorzystanie akumulatorowego klucza udarowego wiąże się z szybkim powtarzaniem opisanego procesu przez cały czas, gdy urządzenie jest użytkowane.

Zastosowanie akumulatorowych kluczy udarowych

Klucz udarowy akumulatorowy (klucz udarowy na baterie) to urządzenie bezprzewodowe, wykorzystujące mechanizm udaru w celu wykonania prac związanych z dokręcaniem i odkręcaniem śrub, nakrętek i innych elementów mocujących/złącznych. Wiekszość prac wykonywanych za pomocą klucza udarowego to prace zwwiązane z mechaniką, zwlaszcza z branżą samochodową. Narzędzie to jest niezastąpione w trakcie napraw samochodowych, demontażu i montażu podzespołów silnika, wymiany opon itp.  Klucz udarowy akumulatorowy generuje dużą siłę obrotową, co ułatwia odkręcanie mocno przykręconych śrub lub nakrętek.

Ponadto, klucz udarowy akumulatorowy jest również stosowany w innych branżach, takich jak ogrodnictwo, przemysł czy budownictwo. Może być używany w trakcie montażu i demontażu konstrukcji metalowych, instalacji rur, naprawy maszyn przemysłowych, naprawy ogrodowych narzędzi elektrycznych i wiele innych.

Klucze udarowe akumulatorowe są popularne ze względu na swoją przenośność i niezależność od źródła zasilania, ponieważ działają na baterie akumulatorowe. Pozwala to na swobodne poruszanie się i wykonywanie prac bez konieczności dostępu do źródła zasilania zewnętrznego.

Warto zauważyć, że klucze udarowe na zasilaniu akumulatorowym różnią się od kluczy udarowych pneumatycznych, które wymagają sprężonego powietrza do działania. Klucze akumulatorowe są cichsze, bardziej mobilne i często bardziej praktyczne w zastosowaniach, w których brak dostępu do sprężonego powietrza.

Klucz udarowy akumulatorowy - na co zwrócić uwagę

Dostępne w ofercie Magor akumulatorowe klucze udarowe warto rozpatrywać z punktu widzenia ich parametrów. Poza mocą, która jest istotą działania każdego elektronarzędzia, trzeba skupić się na prędkości obrotowej określającej to, jak szybko śruba może być wkręcana i wykręcana. W praktyce nie ma znaczenia maksymalny poziom tego parametru, ponieważ mogłoby to skutkować zerwaniem śruby. Inny parametr warty podkreślenia to moment obrotowy - im jego poziom jest wyższy, tym przykręcanie śruby jest skuteczniejsze. Akumulatorowe klucze udarowe charakteryzują się także konkretnymi rozmiarami uchwytu nasadki, której wartość wyraża się w calach. Spotykane wielkości to: 1/2, 3/4, 3/8 i 1". Nie bez znaczenia pozostaje także częstotliwość udarów, więc i na nią należy zwrócić uwagę, dokonując zakupu akumulatorowych kluczy udarowych w Domitech Sklep i Serwis.

Przy wyborze klucza udarowego akumulatorowego, warto zwrócić uwagę na:

  • Moc: Maksymalna moc klucza udarowego, zwykle podawana w niutonometrach (Nm) wskazuje na siłę, z jaką narzędzie może dokręcać lub odkręcać elementy. Wybierz klucz o wystarczająco dużej mocy, aby sprostał Twoim wymaganiom. Moment obrotowy odnosi się do siły, z jaką klucz udarowy obraca się podczas pracy. Zwróć uwagę na zakres momentu obrotowego dostępnego w narzędziu.
  • Akumulator: Rodzaj baterii używanych w kluczu udarowym to obecnie najczęściej baterie litowo-jonowe (Li-Ion). Ważne jest, aby akumulator miał wystarczającą pojemność, aby zapewnić odpowiednią długość pracy. Warto wybrać narzędzie współpracujące z posiadanymi akumulatorami tej samej, posiadanej marki i serii.
  • Waga i ergonomia: Klucz udarowy akumulatorowy to narzędzie mobilne. Mimo że znajdziemy mniejsze i większe klucze o znacznie większej mocy - to każdy z nich powinien być optymalnie zaprojektowany by oferować wygodę i komfort podczas użycia, dlatego warto zwrócić uwagę na jego wagę i ergonomię. Ergonomiczny uchwyt zapewnia również wygodę i pewny chwyt podczas pracy.
  • Regulacje i funkcje dodatkowe: Niektóre klucze udarowe akumulatorowe mają regulacje prędkości obrotowej i/lub momentu obrotowego, które można dostosować do konkretnych zadań. Dodatkowe funkcje, takie jak oświetlenie LED do pracy w słabym oświetleniu lub systemy ochrony przed przeciążeniem, mogą również być przydatne. Dodatkowo coraz to nowsze modele oferują specjalne tryby do konkretnych zastosowań - pracy w drewnie czy tryb rusztowań.
  • Marka i jakość: Wybierając klucz udarowy akumulatorowy renomowanej marki, mamy gwarancję wysokiej jakości narzędzia. Dobrej jakości narzędzia są zwykle bardziej wytrzymałe i niezawodne, co przekłada się na dłuższą żywotność i lepszą wydajność. Dodatkowo najwięksi producenci elektronarzędzi oferują też często wydłużony okres gwarancyjny.
pixel