Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Młotki

( ilość produktów: 13 )

Młotki

Młotek wykorzystywany jest w wielu branżach i należy do podstawowych narzędzi ręcznych. Jest zróżnicowany na wiele rodzajów i odmian. Tradycyjne narzędzie tego typu zbudowane jest z trzonka i osadzonej na nim główki; kształtem przypominajac literę T. Obuch to płaska część główki, natomiast przeciwległa - rąb. Młotki różnią się  od siebie ciężarem, wielkością, a także materiałem, z którego wykonana jest główka. W sprzedaży są również młoty elektryczne oraz pneumatyczne.

Rodzaje młotków

Zastosowanie młotka jest szerokie. Służy do wbijania gwoźddzi, dobijania elementów, wzmacniannia struktury konstrukcji, wyrównywania czy też rozdrabniania materiałów.Młotek służy do rozdrabniania materiałów, wbijania gwoździ, wyrównywania, dobijania elementów, wzmacniania ich struktury itp. W ofercie MAGOR znajdziecie Państwo:

  • młotki stolarskie - mają drewnianą główkę, często o okrągłym przekroju. Służą do prac stolarskich, np. wbijania dłuta;
  • młotki zakrzywiony pazur;
  • młotki prosty pazur;
  • młotki dwuobuchowe;

Ponadto w tej kategorii dostępne są części zamienne, łomy oraz łapki do usuwania gwoździ.

Młotki - rodzaj trzonka

Do najpopularniejszych materiałów z których wykonane są trzonki jest drewno które świetnie tłumi wibracje i drgania. Na rynku znajdują się rónież trzonki wykonane z włókna szklanego, stali pokrytej tworzywem sztucznym czy też kompozytu. Solidny trzonek jest tak samo istotny jak stabilnie osadzona główka. Na ogół łączy się ją z uchwytem za pomocą pojedynczego lub podwójnego klina (stalowego lub drewnianego).

W jaki sposób usprawnić pracę młotkiem

Przy wyborze młotka warto przyjżeć się ergonomii i wyważeniu narzędzia. Żeby młotek spełniał swoje zadanie, główka nie może być ani zbyt lekka, ani zbyt mała. Gdyby powyższe warunki nie były spełnione praca wymagałaby użycia dużej siły, a co za tym idzie byłaby męcząca. Praca wymagałby wówczas użycia dużej siły, co byłoby męczące. Istotny element na który również warto zwrócić uwagę jest uchwyt - powinien być dobrze wyprofilowany i pokryty antypoślizgowym materiałęm. Najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie kilku młotków, zróżnicowanych ze względu na wielkość i kształt główki. Dokonując zakupu młotka warto zwrócić uwagę na jakość materiałów z których zostałwykonany.

pixel