Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pistolet do klejenia

( ilość produktów: 3 )

Pistolety do klejenia

Akumulatorowy pistolet do klejenia jak sama nazwa wskazuje służy do łączenia materiałów takich jak papier, korek, drewno, tworzywa piankowe, tworzywa sztuczne czy też wyroby ceramiczne i porcelanowe. Aby łączenie tych elementów za pomocą kleju było skuteczne i gwarantowało trwały efekt, warto używać profesjonalnego sprzętu. W naszej ofercie proponujemy akumulatorowe pistolety do klejenia marki MILWAUKEE.

Tradycyjne metody klejenia często nie należą do zadań najłatwiejszych. Dobrą alternatywą jest użycie pistoletu do klejenia. Jest to sposób często prostszy, czystszy i bardziej efektywny. Pistolet do klejenia umożliwi nam naniesienie trwałej i mocnej spoiny o estetycznym efekcie. Przy pomocy pistoletu do klejenia możemy dokonać wielu istotnych napraw takich jak: naprawa oderwanej listwy, rozbitego wazonu czy pękniętego plastiku. Świetnie łączy materiały takie jak szkło, drewno, ceramikę, papier, kamień, metal itp.  Pistolet usprawni domowe majsterkowanie (np. mocowanie przewodów), drobne naprawach, prace dekoracyjne(np. klejenie ozdób świątecznych), łączeniu większych powierzchni itd. Klejenie pistoletem na ciepło ( temperatura może dochodzić do 200 stopni Celsjusza ) sprawia że spoina jest trwała i odporna na działanie wilgoci. Używając pistolety możemy również rozkleić polączone części.Dzięki pistoletom możemy kleić na ciepło (temperatura pracy dochodzi do 200 stopni Celsjusza), dzięki czemu spoina jest trwała i odporna na działanie wilgoci i ciepła. Za pomocą pistoletu możemy także z łatwością rozkleić połączone wcześniej części. 

Pistolety do klejenia należą do narzędzi uniwersalnych, stosowane są na ogół przy montażu, naprawie, fugowaniu, uszczelnianiu, mocowaniu. Pistolety do klejenia są łatwe w obsłudze, ale należy stosować się do kilku podstawowych zasad ich użytkowania. Należy sprawdzać czy w pistolecie w wyniku użytkowania nie powstały jakieś pęknięcia, oraz czy w dyszy nie zalegają pozostałości kleju. Można także umieścić pistolet do malowania na bezpiecznej powierzchni np. stole, położyć na nim, w celu ochrony, kartkę, a kawałek folii aluminiowej pod dyszę, by wyłapać nadmiar kleju, który się z niej wydostanie. Później możemy już wypełnić pistolet nowym klejem. Po odczekaniu aż nagrzeje się on do odpowiedniej temperatury, należy swobodnie, bezpiecznie nacisnąć spust i umieścić klej na żądanym elemencie. Natychmiastowo, ale delikatnie, trzeba do niego przyłożyć drugi komponent i przytrzymać około 15 sekund. Zostawmy sklejony materiał na kilka minut. Następnie warto z niego zeskrobać resztki kleju, jeśli takie się pojawiły. Elementy grzejne w pistoletach do klejenia są regulowane, a dysze najczęściej – wymienne. Pistolet do klejenia to kompaktowe i lekkie urządzenie, zazwyczaj nie waży więcej niż 500 gramów, ma ergonomiczny kształt.

pixel