Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Obcinaki do rur

( ilość produktów: 11 )

Obcinaki do rur

Cięcie rur to zadanie, które wykonuje się podczas realizacji praktycznie każdego projektu budowlanego. Warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt, dzięki któremu cała praca będzie wykonana na odpowiednim poziomie.

Obcinaki do rur

W ofercie sklepu MAGOR znajdują się obcinaki do rur:

  • z tworzyw sztucznych,
  • miedzianych,

Oferowane przez nas produkty różnią się wiielkością, przez co można je dokłądnie dopasować do rozmiaru znamionowego rury. Zakres średnic, jakie można przeciąć z wykorzystaniem obcinaków z naszej oferty to od 3 milimetrów  do 67 milimetrów.

Profesjonalny sprzęt, jakim są obcinaki do rur marki Milwaukee, sprawia, że praca jest efektywniejsza i komfortowa. Wykorzystanie fachowych narzędzi, powoduje, że materiał jest cięty precyzyjnie. Unikamy tym samym powstawania ostrych powierzchni i zadr, a w związku z tym prace wykonywane na placu budowy, są bezpieczniejsze dla pracowników. Wysokiej jakości obcinaki do rur nie powodują odkształcania wewnętrznych ścianek, co jest istotne w trakcie łączenia kilku elementów w jeden komplementarny system.

Nożyce do cięcia rur z tworzyw sztucznych

Jeśli materiał, który chcemy przeciąć, to tworzywo sztuczne, takie jak: PCV, PU, PP czy PE, to najlepszym rozwiązaniem będą nożyce do cięcia rur. Wyglądem i zasadą działania przypominają one sekator ogrodowy. Ostrze w takim urządzeniu musi być odpowiednio naostrzone, by zapewnić bezzadziorowe wykonywanie cięcia. Do efektywnego użytku warto także wybrać nożyce do rur, które posiadają mechanizm zapadkowy czy odwracane ostrze, co znacznie usprawnia pracę. Takie cechy posiada, chociażby model RIDGID RC1625.

Jak wybrać odpowiednie obcinaki do rur miedzianych?

Wykonując cięcie materiału, jakim jest miedź, należy zaopatrzyć się w odpowiednie obcinaki do rur miedzianych. Wybierając tego typu narzędzie, zwróć uwagę na takie czynniki jak:

  • ilość rolek,
  • kształt i materiał ostrza,
  • jakość teleskopu.

Podczas cięcia rurek z miedzi warto używać sprzętu, którego ilość rolek znajduje się w przedziale od 2 do 4. Poprawia to wygodę obracania przewodu i sprawia, że całe przedsięwzięcie jest wydajniejsze.

Obcinaczki do rur miedzianych o mniejszej średnicy, takie jak VIRAX 210455, zapewniają szybkie działanie dzięki ślizgowi teleskopowemu. W przypadku, gdy średnica rurek jest większa, warto wybrać model z zapadką, który pozwala lekko i płynnie przeciąć miedzianą rurę o średnicy nawet do 127 milimetrów.

pixel