Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a

Wibratory do betonu

( ilość produktów: 1 )

Wibrator do betonu

Wibrator do betonu to narzędzie dzięki któremu właściwości izolacyjne oraz wytrzymałościowe masy betonowej stoją na najwyższym poziomie. Narzedzie to generuje wibracje o wysokich częstotliwościach powodujacych usuwanie pęcherzyków powietrza, co z kolei wpływa na zgęstnienie mieszanki i wyeliminowanie z niej porów oraz usunięcie nadmiaru wody zarobowej i innych związkó chemicznych.

Wibrator do betonu - zasada działania

Wibrator do betonu składa się z kilku istotnych elementów z których szczególnie ważne są silnik oraz wprowadzany przez niego w wibracje wałek. Takie rozwiązanie sprawia, że beton dostaje się w najmniejsze szczeliny szalunku w ten sposób wpływając na jego odporność na dzialanie wody i korozji i tym samym przekłada się na większą trwałość i stabilność konstrukcji. W ofercie MAGOR, znajdziesz akumulatorowe wibratory do betonu i podniesiesz efektywność swoich prac związanych z tą mieszanką.

Wibrator do betonu - zasilanie

Akumulatorowe wibratory do betonu to bezprzewodowe elektronarzędzia stosowane przez profesjonalistów, w trakcie przygotowywania wylewek betonowych najczęściej w konstrukcjach żelbetowych. Zalewanie betonem fundamentów, podciągów, wieńców i nadproży wymaga dobrze rozprowadzonego betonu wewnątrz całej przestrzeni konstrukcji stalowej z prętów zbrojeniowych, dlatego wyjątkowo istotna jest mobilność narzędzia i prostota jego obsługi i manewrowania. 

Wibrator do betonu a zagęszczarki

Najczęściej wybieranym wariantem zagęszczaczy do betonu jest wariant mechaniczny, którego zastosowanie jest najbardziej uniwersalne. Umożliwiają one obrobienie do około 25 m3 mieszanki na godzinę, co doskonale sprawdza się przy pracach wykorzystujących niskie i średnie natężenie drgań. Akumulatorowe wibratory do betonu oferujące wyższe częstotliwości wykorzystywane są w pracach o wiele bardziej wymagających, na przykład na dużych placach budowy przy wznoszeniu wysokich budowli. Decyzję o kupnie konkretnego egzemplarza spośród dostępnych w ofercie Domitech Sklep i Serwis powinno się oprzeć przede wszystkim na tym, jakiego rodzaju pracami będziemy się zajmować i w jakich okolicznościach te prace będziemy wykonywać - największą uwagę powinno się zwrócić na:

- skalę prac - od niej będzie zależeć moc silnika urządzenia,

- rodzaj prac - warunkuje wybór narzędzia o odpowiednim zakresie wibracji,

- okoliczności - informuje o tym, czy potrzebny będzie egzemplarz oświetlający stanowisko robocze.

Wibrator do betonu, kluczowe cechy i parametry

Akumulatorowe wibratory do betonu to narzędzia zaawansowane technologicznie, przez co ich wybór nie powinien być przypadkowy, a bardzo przemyślany. W Domitech Sklep i Serwis znajdują się egzemplarze o różnych wartościach parametrów, które determinują zakres ich zastosowania. Warto zwrócić uwagę na:

  • Rodzaj silnika - od niego zależy moc, z jaką pracuje zagęszczarka akumulatorowa im więcej mocy, tym więcej możliwości. Dla przykładu, jeśli szukamy wibratora do betonu potrzebnego do budowy wysokich budynków biurowych, mieszkalnych czy użyteczności publicznej, to powinien nas interesować jak najwyższy parametr mocy.
  • Częstotliwość drgań - jest to parametr bezpośrednio związany z poprzednim, z taką różnicą, że dotyczy wydajności analogicznie do ilości mocy, im większa częstotliwość drgań, tym większa efektywność pracy urządzenia. Bez względu na to, do jakiej pracy potrzebujemy zagęszczarki warto wybierać te, których wartość częstotliwości drgań stoi na wysokim poziomie.
  • Długość lancy - ten parametr przekłada się bezpośrednio na możliwości głębokościowe i manewrowość. Długa, elastyczna lanca jest w stanie pozbawić powietrza nie tylko beton znajdujący się w szalunku o regularnych kształtach, ale także ten w zakamarkach i odeskowaniach o kształtach niestandardowych. Warto postawić na długość lancy w momencie, gdy będziemy pracować głównie z nieregularnymi kształtami oszalowania, które będą wymagały zwiększenia spójności masy betonowej w trudno dostępnych miejscach i przewężeniach.
  • Średnica końcówki - im szersza średnica buławy, tym większą ilością wibracji urządzenie będzie oddziaływać na beton. Ten parametr jest ustandaryzowany i najczęściej mieści się w zakresie 25-29 mm.
  • Akumulator - od niego zależy, jak długo urządzenie będzie działało z wysoką skutecznością na jednym naładowaniu. Dzięki technologii litowo-jonowej możliwości te stoją na wysokim poziomie, choć różnice występują także w jej ramach. Jako że akumulatory mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie silnika, powinno wybierać się takie egzemplarze, które kompatybilne są z najbardziej pojemnymi akumulatorami o wysokim napięciu, w ramach interesującego nas przedziału mocy narzędzia.
pixel