Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wiertarko-wkrętarki

( ilość produktów: 1 )

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe

Wiertarko-wkrętarki to niezastąpione elektronarzędzia do wszelkich prac montażowych, budowlanych i wykończeniowych. Ich wszechstronne możliwości pozwalają na różnorodną obróbkę szerokiej palety materiałów, w tym wkręcanie i wiercenie w drewnie, tworzywach sztucznych i metalu. Zanim dokonasz wyboru modelu odpowiedniego dla siebie zadaj sobie pytanie: w jakim celu potrzebuję tego narzędzia i jak często będę z niego korzystać?

Wiertarko-wkrętarki dla profesjonalistów i majsterkowiczów.

Wiertarko-wkrętarki to niezastąpione elektronarzędzia do wszelkich prac budowlanych, montażowych i wykończeniowych. Są niezwykle popularne zarówno wśród profesjonalistów, jak i majsterkowiczów. Ich szeroki wachlarz możliwości pozwala na wszechstronną obróbkę rozmaitych materiałów, w tym wkręcanie i wiercenie w drewnie, tworzywach sztucznych i metalu. W naszej ofercie posiadamy produkty marki Milwaukee, światowego lidera w produkcji elektronarzędzi. Zanim wybierzesz model dla siebie odpowiedz sobie na pytanie: do czego potrzebuję tego narzędzia i jak często będę z niego korzystać?

 

Czym jest wiertarko-wkrętarka?

Dzięki swojej uniwersalnej funkcjonalności wiertarko - wkrętarka łączy w sobie elektronarzędzie o niewielkich gabarytach spełniające dwie funkcje - osobno wiertarki, oraz wkrętaka. Jego przeznaczeniem jest odkręcanie i wkręcanie śrub o różnych gwintach, oraz  wiercenie niewielkich otworów w miękkich materiałach - drewnie, materiałach drewnopochodnych, tworzywach sztucznych oraz metalu. Na ogół są zasilane akumulatorowe, chociaż zdarzają się egzemplarze zasilane sieciowo. Dużym walorem narzędzi bezprzewodowych jest ich mobilność - czyli możliwość wykorzystania w miejscach bez dostępu do zasilania sieciowego. 

Urządzenie jest przeznaczone do odkręcania i wkręcania śrub o różnych gwintach oraz wiercenia niewielkich otworów w miękkich materiałach tj. drewno, materiały drewnopochodne, plastiki i inne tworzywa sztuczne oraz metale. Wiertarko-wkrętarki z reguły są zasilane akumulatorowo, ale na rynku dostępne są również modele zasilane sieciowo. Zaletą elektronarzędzi bezprzewodowych jest pełna mobilność, ponieważ bez przeszkód można je stosować w miejscach bez dostępu do prądu. Wiertarko-wkrętarki posiadają większą moc od wkrętarek, ale z kolei mniejszą od wiertarek, których celem jest obróbka podłoży twardych - takich jak beton. Należy zaznaczyć, że wiertarko-wkrętarki charakteryzują się większą mocą od wkrętarek, ale znacząco mniejszą od wiertarek, których celem jest obróbka podłoży twardych - takich jak beton. W ofercie produktowej wielu producentów znajdują się również modele udarowe umożliwiające wykonywanie zadań w znacznie twardszych materiałach niż wspomniane wcześniej.

Wiertarko - wkrętarki są doskonałą alternatywa dla osób, które nie chcą inwestować w dwa urządzenia osobno.

 

Do czego służą  wiertarko-wkrętarki?

Wiertarko-wkrętarka jest urządzeniem wielofunkcyjnym, umożliwiające wykonanie prac montażowych, wykończeniowych, budowlanych i serwisowych, które równie dobrze można wykonać za pomocą śrubokrętu albo wkrętaka ręcznego. 

Użytkownicy cenią sobie wiertarko-wkrętarki, po pierwsze za ich uniwersalność, gdyż tego rodzaju urządzenie łączy w sobie zalety zarówno wiertarki jak i wkrętarki. Kolejnym równie ważnym atutem jest mobilność, dzięki czemu prace można wykonywać w dowolnym miejscu i nie jest się zależnym od zasilania sieciowego z gniazdka. Specyficzną cechą wiertarko-wkrętarek są ich niewielkie gabaryty, co ma wpływ na ich wygodę użytkowania. 

Wiercenie i wkręcanie śrub i wkrętów w drewnie, metalach i tworzywach sztucznych możliwe jest w zależności od mocy i dzięki swoim uniwersalnym funkcjom. Zastosowanie tego elektronarzędzia jest zatem na prawdę szerokie. Zatem zastosowanie tego elektronarzędzia jest naprawdę szerokie. Najczęściej używa się go do:

    • montażu płyt gipsowych,

    • montażu drewnianych konstrukcji dekarskich i mebli,

    • wiercenia niewielkich otworów,

    • montażu i demontażu konstrukcji z tworzyw sztucznych, metalu i stali.

 

Jaką wiertarko-wkrętarkę wybrać?

Odpowiedni wybór wiertarko-wkrętarki akumulatorowej jest kluczem do komfortowej i efektywnej pracy. Nasz sklep jest odpowiednio zaopatrzony w tego typu narzędzia. Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie zanalizować nasze potrzeby pod kątem przyszłego wykorzystania sprzętu. Istotną rolę odgrywa tutaj sprecyzowanie częstotliwości użytkowania, oraz rodzaju najczęściej obrabianych materiałów. Elektronarzędzie dla profesjonalisty, będzie się różniło od modelu dedykowanego majsterkowiczom, ze względu na długotrwałą pracę pod większymi obciążeniami.

Modele posiadają swoją specyfikę i różnią się przede wszystkim: mocą, momentem obrotowym, napięciem, średnicą wkrętów, wagą i ostatecznie ceną. Krótka charakterystyka poszczególnych parametrów znajduje się poniżej: 

    • Moc - zdecydowanie najważniejszy parametr decydujący o zastosowaniu wiertarko- wkrętarki akumulatorowej. Ma bezpośredni wpływ na długość i obciążenie pracy, oraz na możliwości obróbki danego materiału. Na ogół urządzenia większej mocy charakteryzują się większymi gabarytami, oraz większym zapotrzebowaniem na energię. Do pracy przy skręcaniu mebli wystarczy sprzęt o mocy 3,6V, ale już przy wierceniu w drewnie, albo metalu zapotrzebowanie będzie już większe - w granicach 12V.

    • Moment obrotowy - określa  siłę z jaką będzie pracować wiertarko-wkrętarka akumulatorowa. Mierzy się ją w niutonometrach (Nm) i oznacza przenoszenie mocy z silnika na osprzęt - np. wiertło. Im większa siła w Nm tym większe możliwości wiercenia i wkręcania zwłaszcza w twardych materiałach. Niektóre modele posiadają funkcję regulacji momentu obrotowego. Sam moment obrotowy często przedstawiany jest jako miękki lub twardy. Miękki moment obrotowy to tzw. wkręcanie miękkie - czyli wzrost ilości obrotów wraz z  głębokością wkręcania wkrętu. Odnosi się głównie do materiałów miękkich jak drewno, czy tworzywa sztuczne. Twardy moment obrotowy dotyczy z kolei materiałów twardych jak beton czy metal, a jego cechą charakterystyczną jest stopniowy i powolny jego wzrost, szczególnie w fazie końcowej wkręcania.

    • Rodzaj silnika – modele dzielimy na wyposażone w silniki szczotkowe i bezszczotkowe. Zdecydowanie tańsze , ale bardziej awaryjne są silniki szczotkowe, których budowa oparta jest na zestawie grafitowych szczotek zużywających się w trakcie użytkowania użądzenia. Szczotki wchodzą w kontakt z komutatorem i zasilają go, dzięki czemu powstaje pole magnetyczne wprawiające w ruch obrotowy motor silnika. Silniki bezszczotkowe z kolei - ich budowa, oparta jest o stalowy korpus z uzwojeniem, magnesy neodymowe, rotor i łożyska. Pole magnetyczne wytwarzane jest tutaj przez cewki, które oddziaływując na magnesy powoduje wprawienie w ruch rotor silnika. Silniki te są ciche i bezawaryjne.

    • Ilość biegów – Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa w zależności od modelu posiada od 1 do 4 biegów. Wpływa to na wygodę użytkowania. 

    • Napięcie – bardzo istotny parametr w przypadku urządzeń akumulatorowych. Mierzony w woltach (V) wpływa na możliwości obróbki materiałów budowlanych. Napięcie ściśle łączy się z pojemnością baterii wyrażanej w amperogodzinach (Ah) i decyduje o czasie pracy pomiędzy kolejnymi ładowaniami wiertarko-wkrętarki akumulatorowej.

    • Waga – przekłada się na komfort pracy. Urządzenie bezprzewodowe są z reguły cięższe ze względu na fakt iż waga wzrasta dodatkowo o ciężar akumulatora. Im większa pojemność baterii tym większy jej ciężar. Zdecydowanie najcięższe są urządzenia profesjonalne wyróżniające się wysokim momentem obrotowym.

    • Rodzaj zasilania – do najpopularniejszych modeli należą wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, ale na rynku dostępne są również modele sieciowe. Wiertarko-wkrętarki sieciowe znacząco ograniczają mobilność oraz ze względu na kabel są mniej poręczne podczas pracy.Dużym atutem tego rodzaju urządzeń jest ich trwałość i brak spadków mocy wynikających z rozładowania akumulatora.

Wyróżniamy wiertarko-wkrętarki akumulatorowe wyposażone w akumulatory niklowo-kadmowe (NiCd), niklowo-metalowo-wodorkowe (NiMH) oraz litowo-jonowe (Li-Ion).

 

pixel