Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a

Szlifierki od 100mm to 150mm

( ilość produktów: 3 )

Szlifierki w MAGOR- największy wybór profesjonalnych narzędzi

Szlifierki stosowane są do obróbki wyczeniowej uprzednio przetworzonych powierzchni. Tego typu elektronarzędzia nadają ostateczny kształt wielu powierzchniom budowlanym. Szlifierki mogą być wykorzystkońywane do szlifowania, cięcia i polerowania powierzchni w zależnie od zastosowanej tarczy. W tej kategorii wyróżniamy elektronarzędzia ręczne, elektryczne, pneumatyczne i akumulatorowe. Ze względu na źródło zasilania najpopularniejsze są narzędzia akumulatorowe i elektryczne.

Szlifierki elektryczne dzięki zasilaniu sieciowemupozwalają na zachowanie ciągłości pracy. Ponadto cechują się dużą mocą i prędkością obrotową, posiadają relatywnie niewielką wagę co pozwala wygodną i sprawną pracę. 

Rodzaje szlifierek

Szliferki stanowią szeroką paletę produktów, obejmująca bogatą ofertę urządzeń o zróżnicowanych parametrach i przeznaczeniu. W naszym sklepie dostępny jest niemal każdy rodzaj szlifierek, a wśród najpopularniejszych możemy znaleźć:

  • Szlifierki kątowe - uniwersalne urządzenie do zadań tnących i wykończeniowych. Wymienne tarcze umożliwiają pełną wariację zastosowań - szlifowanie, polerowanie i cięcie różnych materiałów, dzięki czemu znajdują zastosowanie nie tylko w pracach warsztatowych i , ale także np. w ratownictwie przy cięciu blach samochodów powypadkowych. Powszechnie spotkane średnice tarcz do szlifierek to 115 mm, 125 mm, 150 mm, 180 mm oraz 230 mm.
  • Szlifierki oscylacyjne - przeznaczone głównie do szlifowania trudnodostępnych narożników. Charakteryzują sie prostokątną stopą z materiałem ściernym i znjadują zastosowanie przedewszystkim w obróbce powierzchni płaskich lub lekko zaokrąglonych.
  • Szlifierki mimośrodowe - podobnie jak w przypadku szlifierek oscylacyjnych możemy podkreślić przydatność do obróbki powierzchni płaskich i lekko zaokrąglonych, w tym także do usuwania powłok lakierniczych. Są one na ogół wyposażone w system odsysania pyłu, ze względów bezpieczeństwa oraz w celu przedłużenia żywotności materiału ściernego. Są specyficzne ze względu na swoją  budowę której cechą jest okrągła stopa z papierem ściernym przyczepianym na rzep.
  • Szlifierki taśmowe - stosowane w pierwszej kolejności do obróbki zgrubnej dużych powierzchni drewnianych. Występują w wariantach ręcznych jak i stacjonarnych. Papier ścierny ulega ciągłemu przesuwaniu na rolkach co sprzyja wyrównywaniu dużych płaszczyzn. Wyposażone w system odsysania pyłu.
  • Szlifierki typu Delta - łatwo identyfikowane ze względu na stopę w charakterystycznym kształcie greckiej litery delta ( podobna do stopy żelazka ). Tegn typ elektronarzędzia świetnie sprawdza się w narożnikach materiałów o mniejszej powierzchni. 

Oprócz tego dostępne są również szlifierki proste, stołowe, szczotkowe, do gipsu, betonu i wiele innych. W naszej ofercie znajdziesz elektronarzędzia wysokiej jakości.

Szlifierki kątowe – do czego służą?

Kątówka to idealne narzędzia do prac wykończeniowych oraz cięcia wykorzystywane zarówno przez  jak profesjonalistów i majsterkowiczów w różnych branżach. Wymienność tarcz i wysoka prędkość obrotowa sprawia idealne warunki do szlifowania, polerowania i cięcia różnych materiałów w warunkach warsztatowych i remontowo-budowlanych, a ponad to np. w ratownictwie przy cięciu blach samochodów powypadkowych. Szlifierkę kątową  spokojnie można wykorzystać do przecinania  tworzyw sztucznych, metali, kamienia naturalnego, ceramiki, prętów zbrojeniowych i betonu, szlifowania różnego rodzaju powierzchni oraz zdzierania warstw korozji. Najpopularniejsze średnice tarcz do kątówek to 115 mm, 125 mm, 150 mm, 180 mm oraz 230 mm. Im większa średnica tarczy, tym grubszy materiał jest w stanie przeciąć kątówka.

Ze względu na rodzaj zasilania wyróżniamy:

    • szlifierki elektryczne – zasilane z sieci o napięciu 230V. Wybierane sa zarówno przez fachowców jak i wielbicieli majsterkowania. Ze względu na zasilanie sieciowe pracę tym urządzeniem ogranicza przewód, dlatego warto wybrać model o jak najdłuższym kablu lub zaopatrzyć się w przedłużacz. Zaletą natomiast tego rodzaju elektronarzędzia jest stała wydajność pracy. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szlifierki kątowe o mocy od 100 do nawet 2900 W. W zależności od wybranego modelu maksymalna prędkość obrotowa wynosi od 1100 do 13000 obrotów/minutę. Dobrej jakości szlifierki kątowe są wyposażone w system łagodnego rozruchu i tłumienie szkodliwych drgań. Do drobnych prac domowych i warsztatowych optymalnym wyborem jest szlifierka kątowa o średnicy tarczy 115mm i mocy od 450 do 900 W.

    • szlifierki akumulatorowe – producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów coraz częściej decydują się na modele bezprzewodowe szlifierek kątowych. Największą zaletą tego typu narzędzi jest ich nieograniczona mobilność. Zazwyczaj są zasilane akumulatorami litowo-jonowymi (Li-Ion),  które zapewniają dużą moc i małą wagę, dzięki czemu nie odbiegają efektywnością pracy od kątówek elektrycznych i pneumatycznych. W ofercie naszego sklepu znajdują się urządzenia spełniające wymagania każdego użytkownika.

 

Szlifierki kątowe to elektronarzędzia, które dzięki wymianie tarczy służą do różnego rodzaju prac. Tarcze dzieli się na tnące o grubości 1-3mm i szlifierskie o grubości ok. 6mm. Do najpopularniejszych rodzajów tarcz należą:

    • Tarcze diamentowe – są stosowane do cięcia kruchych i najtwardszych materiałów budowlanych: kamień naturalny, marmur, gres, cegła, beton, kostka brukowa. Charakteryzują się specyficznymi nacięciami, które ułatwiają odprowadzanie ciepła, powstającego podczas obróbki.

    • Tarcze do metalu – stosowane do obróbki i cięcia elementów wykonanych z metalu (pręty, blachy, profile). Charakteryzują się prostą budową.

    • Tarcze do drewna - umożliwiają przecinanie drewna szalunkowego, drewna montażowego, płyt wiórowych nielaminowanych czy płyt pilśniowych.  Obróbkę ułatwiają charakterystyczne ząbki. 

    • Tarcze szlifierskie – do stali i listkowe.

Komfort pracy szlifierką kątową 

Nowoczesne elektronarzędzia przyspieszają i usprawniają pracę, ale jednocześnie poprawiają bezpieczeństwo potencjalnych użytkowników. Wybierając szlifierkę kątową, warto zwrócić uwagę na wyposażenie: 

    • Osłona tarczy – chroni operatora przed odpryskami.

    • Silnik bezszczotkowy – wyróżnia się żywotnością i bezawaryjnością. Na ogół jest stosowany w bezprzewodowych szlifierkach kątowych.

    • Regulację obrotów - regulacja prędkości pod kątem obrabianego materiału, 

    • System antywibracyjny - poprawia komfort pracy poprzez ograniczenie drgań, 

    • System łagodnego rozruchu - eliminuje specyficzne szarpnięcie kątówki zaraz po uruchomieniu. 

    • Wyłącznik bezpieczeństwa – w razie niebezpieczeństwa, służy do natychmiastowego wyłączenia urządzenia,

    • Szybki hamulec ściernicy – zatrzymanie tarczy zaraz po wyłączeniu urządzenia.

    • Blokada wrzeciona – umożliwia zamocowanie tarczy przy użyciu jednego klucza.

    • Układ antyprzeciążeniowy  - odłącza zasilanie w momencie wykrycia nadmiernego wzrostu temperatury.

Szlifierki oscylacyjne

Szlifierki oscylacyjne ze względu na swoją uniwersjalność można wykorzystać w wielu różnych pracach. Charakteryzują sie prostokątną stopą z materiałem ściernym i znjadują zastosowanie przedewszystkim w obróbce powierzchni płaskich lub lekko zaokrąglonych. Wymienne stopy oraz różne grubości papierów ściernych pozwalają na szlifowanie drewna, plastiku, betonu, metalu, czy szkła. Warto zaznaczyć, że papiery ścierne o wysokiej gradacji służą do szlifowania zgrubnego i nie nadają się do obróbki delikatnych powierzchni tj. karoseria auta, czy szkło. Sposób działania tego typu szlifierek oparty jest na wahadłowym ruchu prostokątnej stopy szlifierskiej. Duża częstotliwość oscylacji powoduje, że szlifierka jest idealnym elektronarzędziem do obróbki równych i obszernych powierzchni. Świetnie sprawdza się podczas szlifowania trudno dostępnych narożników. Tego rodzaju urządzenia usuwają też zabrudzenia, farby i resztki lakieru.

Najistotniejszymi cechami wpływającymi na efektywność szlifierek oscylacyjnych są:

    • Mocowanie papieru ściernego – występują tu dwa rodzaje mocowania: na zaciski lub rzepy. Mocowanie na rzepy jest zdecydowanie wygodniejsze.

    • Mimośrodowość – średnica ruchu oscylacyjnego, podawana w milimetrach (mm). Mimośrodowość określa stopień odchylenia stopy szlifierki podczas szlifowania. Im większa wartość tego parametru, tym elektronarzędzie jest efektywniejsze. 

    • Wielkość stopy  – większy rozmiar tarczy szlifierskiej przekłada się na szybsze tempo obróbki dużych powierzchni. 

    • Regulacja obrotów – pozwala na dobór oscylacji pod kątem obrabianego materiału. 

    • Liczba oscylacji na minutę – ma bezpośredni wpływ na dokładność prowadzonych prac. Dobrej jakości szlifierki wykonują ponad 20 000 oscylacji/minutę.

    • Zasilanie – szlifierki oscylacyjne są zasilane: elektrycznie, pneumatycznie lub akumulatorowo. Elektronarzędzia bezprzewodowe zyskują na popularności. Nie jest inaczej w przypadku oscylacyjnych szlifierek akumulatorowych, które są wybierane zarówno przez majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. Akumulatorowe szlifierki oscylacyjne w naszym sklaepie występują w wersji 18V.  

    • Wyposażenie dodatkowe –warto wybrać urządzenie wyposażone w system odsysania pyłu lub pojemnik, worek na pył.

Szlifierki mimośrodowe 

Szlifierki mimośrodowe co do zasady pracy mają parametry bardzo zbliżone do szlifierek oscylacyjnych. Różnica polega na tym że szlifierki mimośrodowe oprócz ruchu oscylacyjnego (przód – tył) wykonują również ruch obrotowy (wokół własnej osi), co sprawia, że  pracują wydajniej podczas polerowania lub szlifowania zgrubnego. Specyficzna dla nich jest okrągła stopa szlifierska z papierem ściernym lub materiałem polerskim, w większości przypadków przyczepianym na rzep. W związku z tym świetnie nadają się do polerowania i szlifowania powierzchni płaskich i lekko zaokrąglonych oraz usuwania powłok lakierniczych. Nadają się do obróbki tworzyw sztucznych, szkła, drewna, metalu, czy karoserii. Znajdują zastosowanie w wszelkiego rodzaju stolarniach, zakładach produkcyjnych, zakładach mechanicznych, czy warsztatach rzemieślniczych. 

 

pixel