Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy Stojące

( ilość produktów: 3 )

Lampy stojące budowlane

W trakcie prac na budowie bardzo często niezbędne jest oświetlenie techniczne m.in. lampa budowlana dzięki której możliwa jest praca wieczorem lub w ciemnych pomieszczeniach. Przenośna lampa daje możliwość łatwego przemieszczania po placach budowy. Często reflektory led zyskują swoje uznanie wśród amatorów, oświetlających swoje przydomowe warsztaty. Odpowiednie oświetlenie budowlane daje możliwość bezpiecznej pracy w trudnych, wymagających warunkach. W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju oświetlenie techniczne, które z powodzeniem wykorzystasz w określonym miejscu pracy.

Oświetlenie na budowę

Dokonując odpowiedniego wyboru oświetlenia na budowę, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów:  Jasność lampy – atrybut określony w lumenach. Na rynku można wybrać albo lampy halogenowe, albo lampy budowlane led. W drugim przypadku zawsze warto kierować się ilością lumenów, gdyż są one najbardziej wiarygodne w przypadku pomiaru mocy światła LED. Jeżeli natomiast interesują Cię halogeny, analizy możesz dokonać na podstawie wartości wyrażonej w watach i lumenach, odpowiadającej tej samej mocy. Lampy budowlane posiadają trójstopniowy podział ze względu na zabezpieczenie przed wilgocią.  Dokonując zakupu oświetlenia technicznego na zewnątrz, parametr ten nie może być niższy niż IP44. Kolejnym aspektem który warto wziąć pod uwagę jest długość przewodu zasilającego. W przypadku urządzeń akumulatorowych istotna będzie pojemność akumulatora. Wybierając taki model zwróć uwagę czy czas pracy baterii jest zgodny z normami narzuconymi przez prawo budowlane. Dobrym zwyczajem jest zabezpieczyć się w dodatkowy akumulator. Lampy budowlane różnią się również wagą. Sprzęt o niższej wadze łatwiej przenieść, ale z drugiej strony cechuje się mniejszą stabilnością. Podobne wady odnośnie stabilności będą miały lampy na statywie. Podczas prac na zewnątrz, ze względu na możliwość wystąpienia podmuchów wiatru, powinno się stosować oświetlenie o adekwatnej ciężkości. W ten sposób zadbasz o bezpieczeństwo swoje i swoich współpracowników. Innym istotnym elementem jest odporność na uderzenia – w zakładach produkcyjnych, ale i innych miejscach - wszędzie tam gdzie występuje ryzyko uszkodzenia mechanicznego, powinno znaleść się oświetlenie budowlane odporne na uszkodzenia.

Który model lamp budowlanych wybrać? Halogeny czy LED?

Bez względu na to czy interesuje cię oświetlenie budowlane czy warsztatowe do wyboru masz diody LED bądź halogeny. Oświetlenie LED cechuje się znacznie dłuższą żywotnością w porównaniu z halogenem.Biorąc pod uwagę żywotność, oświetlenie LED wygrywa z halogenem. Naświetlacz led jest w stanie świecić przez ok. 50 tys. godzin podczas gdy halogen ok. 2 tys. godzin. Moc światła jednych i drugich praktycznie się nie różni. Światło LED będzie również lepszym rozwiązaniem w kontekście zużycia energii elektrycznej i wydzielania ciepła. 

Miejsce pracy a oświetlenie – co warto wiedzieć?

Wszędzie tam gdzie jest to niezbędne - w garażach, warsztacie a także na placach budowy powinno znaleźć się odpowiednie oświetlenie. Odpowiednie warunki w tym względzie wpływają pozytywnie na komfort, wydajność i bezpieczeństwo pracy.  Często istotnym aspektem jest wybór odpowiedniej barwy światła. Światło posiada tym chłodniejszą barwę, im wyższa wartość temperatury barwowej wyrażonej w Kelwinach.  Z kolei owrotnie -Im niższa, tym cieplejsze. Sugerowane oświetlenie warsztatowe, ale również na placu budowy powinno być neutralne lub chłodne i mieścić się w granicach 4500K. Taki wybór sprawi że barwa światła nie przełamie faktycznych kolorów np. podczas malowania ścian. W ofercie posiadamy wiele urządzeń oświetleniowych, które z pewnością zadbają o Twoje bezpieczeństwo i komfort pracy. 

Lampy budowlane i warsztatowe

Zarówno lampy budowlane jak i warsztatowe są bezwzględnie konieczne do odpowiedniego oświetlenia powierzchni roboczej. Niezależnie od tego czy tynkujemy, malujemy czy też może pracujemy nad naprawą urządzenia AGD - właściwe oświetlenie jest po prostu niezbędne. Dzięki niemu doświetlimy wybrane miejsce lub trudno dostępne zakamarki.

Lampy budowlane cechują się trwałą, odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz zanieczyszczenie obudową. Montowane są w nich albo halogeny albo diody LED. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest silny strumień światła, wartości powyżej tysiąca lumenów. Mocna konstrukcja predysponuje je do używania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Oświetl dobrze swoje miejsce pracy

Przeszkodą do pracy na budowie może być zarówno zachmurzenie, nadciągający zmierzch czy też brak instalacji oświetleniowej. W każdym z tych przypadków, świetnie poradzą sobie lampy budowlane. Ich przyjazny kolor światła jest bezsprzecznie zaletą. Statywy w które często są wyposażone pozwalają na regulację na wysokości do 2 metrów. 

Zastosowane lampy budowlane są dość tanią alternatywą, wtedy kiedy chcemy wytworzyć dużą ilość światła dość tanim kosztem. Diody LED są zdecydowanie tańsze w eksploatacji, jeżeli porównamy je do często montowanych w warsztatach klasycznych świetlówek. Jest to szczególnie istotne kiedy korzystamy z zasilania agregatem lub wtedy kiedy korzystamy  z asortymentu akumulatorowego. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza, gdy korzystamy z modeli akumulatorowych albo zasilanie na budowie pochodzi z agregatu. W takiej sytuacji powinno nam zależeć na tym aby oświetlenie budowlane było efektywne i nie pożerało zasobów.

Oferty w naszym sklepie dotyczą produktów dostępnych w ofercie producenta elektronarzędzi - firmy Milwaukee. Produkty te gwarantują wysoką jakość wykonania, długą eksploatację i komfort pracy. Zapraszamy do zakupów.

pixel