Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Narzędzia wielofunkcyjne

( ilość produktów: 1 )

Narzędzia wielofunkcyjne

Narzędzia wielofunkcyjne stanowią jedną z najpopularniejszych grup elektronarzędzi. Zgodnie z nazwą nadają się do różnego rodzaju prac wykończeniowych, budowlanych oraz majstrkowania. Łączą w sobie możliwości różnorodnych sprzętów, któe generują ruch oscylacyjny. Zawsze zwracamy uwagę na odpowiednie przejżenie dokumentacji technicznej i zapoznanie się z ofertą rynkową przed dokonaniem wyboru urządzenia spełniającego nasze wymagania.

Zasilanie narzędzi wielofunkcyjnych

Wśród urządzeń wielofunkcyjnych wyróżniamy urządzenia zasilane:

  • sieciowo
  • akumulatorowo
  • pneumatycznie

Ostatni z wariantów jest stosowany zwłaszcza w warsztatach, posiadających na wyposażeniu kompresor. Wydajność takiego urządzenia jest zależna wówczas wprost proporcjonalnie od efektywności pracy sprężarki.

Najczęściej spotykane są jednak sprzęty akumulatorowe. Są całkowicie mobilne, nie potrzebują dostępu do sieci i można je zabrać w dowolne miejsce. Na ogól narzędzie wielofunkcyjne charakteryzuje się niewielką wagą i łątwo nim manewrować nawet w trudno dostępnych miejscach. Akumulator może być przepinany do innych urządzeń producenta, dzięki czemu ograniczamy potrzebną na miejscu ilość akcesoriów. Ładowarka i akumulator znajdują się w zestawie lub osobno.

Jeżeli jednak nie interesuje nas wersja akumulatorowa, i korzystamy z urządzenia rzadko w warunkach stacjonarnych, możemy się zdecydować na wersję sieciową. Takie rozwiązanie jest również korzystniejsze cenowo. Urządzenie wielofunkcyjne w warunkach domowych może służyć jako szlifierka, piłka czy skrobak.

Wydajność urządzeń wielofunkcyjnych

Często zastanawiamy się czy narzędzie wielofunkcyjne będzie tak samo wydajne jak urządzenie dedykowane. Z reguły nie istnieje taka możliwość. Jednakże produkt wielofunkcyjny wysokiej jakości może być lepszy niż dedykowany produkt marketowy. Biorąc pod uwagę jednak sytuację podobnej półki cenowej to wykonanie konkretnych zadań będzie szybsze z wykorzystaniem przeznaczonego do tego narzędzia.

Wykorzystanie multitoola

To jak zostanie wykorzystane urządzenie wielofunkcyjne zależy od tego jakie akcesoria zostaną wraz z nim zakupione. Narzędzie wielofunkcyjne jest przystosowane do szlifowania, polerowania, frezowania, skrobania materiałów, piłowania, cięcia czy robienia cięć wgłębnych w różnych materiałach.

Można nim wykonywać prace takie jak: usuwanie starych fug, pozostałości kleju lub silikonu, przecinanie niewielkich elementów, docinanie gwoździ i śrub.

Jakie funkcje mają narzędzia wielofunkcyjne?

Funkcjonalność narzędzia wielofunkcyjnego znacznie wzrasta, gdy weźmiemy pod uwage beznarzędziową wymianę osprzętu bez względu na to jakie akcesoria mamy na wyposażeniu. Przyspiesza to przygotowanie narzedzia do kolejnego zadania. Nie trzeba również zwracać uwagi na kluczyk potrzebny do zmian.

Ważną kwestią dla wielu użytkowników jest rodzaj zastosowanego silnika. Ceniony jest silnik bezszczotkowy, któy ma większą żywotność niż silnik szczotkowy. Zaastosowanie tekie znacznie przedłuża żywotność urządzenia. 

Regulacja obrotów i regulacja prędkości to parametry, na które należy szczególnie zwrócić uwagę w trakcie dokonywania wyboru. Możliwość regulacji pracy urządzenia znacząco wpływa na większą precyzję działąnia i znacząco wpływa na lepszy efekt końcowy.

Równie ważne jest oświetlenie LED, które z regóły powinno doświetlać miejsce pracy. Jednakże przy wymiennych akcesoriach o różnych kształtach jest to często problematyczne. Dlatego jego przydatność jest warunkowa - zależąca od funkcji sprzętu.

Jeżeli chodzi o załączone akcesoria, często jest to osprzęt bazowy, oraz dodatkowy - zależny od producenta. Możemy wyróżnic:

  • do szlifowania mamy najczęściej stopy szlifierskie lub płyty oraz papiery ścierne
  • brzeszczot do piłowania(do metalu lub/i drewna)
  • skrobaki i ostrza
  • adapter

Zawsze można zaopatrzyć się w osprzęt dodatkowy poszerzający zakres prac. Warto przed zakupem bazowego urządzenia sprawdzić ofertę i jej dostępności.

W niektórych wariantach możemy spotkać się z:

  • dodatkowym uchwytem roboczym
  • ogranicznik głębokości cięcia
  • systemem odsysania pyłu

Walizka transportowa nie tylko ułatwia przenoszenie sprzętu, chroni go także przed kurzem i zanieczyszczeniami. Cały zestaw również łatwiej wtedy przechowywać.

Narzędzia wielofunkcyjne - dla kogo?

Narzędzie wielofunkcyjne przyda się zarówno w warsztacie domowym, jak i w użyciu profesjonalnym. Może pomóc w ograniczeniu ilości urządzeń potrzebnych w powszechnym użyciu podczas prac domowych jak i zwolnić przestrzeń przechowywania. Korzyści płynące z zakupu powodujące oszczedność łączą się z korzyściami które płyną z wielozadaniowości narzędzi wielofunkcyjnych.

Profesjonaliści natomiast mogą liczyć na wielofunkcyjność tego typu urządzeń w sytuacjach awaryjnych. Szczególnie w sytuacjach kiedy firma spotyka się z niecodziennym problemem i nie posiada dedykowanego urządzenia do usunięcia usterki, bądź w sytuacji uszkodzenia urządzenia dedykowanego i nagłej potrzeby jego zastąpienia.

Jakie narzędzie wielofunkcyjne wybrać?

Wybór konkretnego urządzenia wielofunkcyjnego jest zależny od ceny jaką jesteśmy w stanie na nie przeznaczyć. Urządzenie takie ma być przede wszystkim uniwersalne i przydatne. Warto więc się skupić na jego funkcjach i parametrach.

Moc [W] ma znaczny i decydujący wpływ na kwestię radzenia sobie z materiałami twardymi. Zbyt mała moc urządzenia to ryzyko przegrzania w sytuacji bardziej wymagających prac, na przyklad podczas szlifowania. 

Bezprzedziałowa wymiana osprzętu była już wspomniana. Należy jeszcze podkreślić możliwość dokupienia dodatkowych końcówek roboczych. Możliwość szybkiej i bezproblemowej wymiany akcesoriów przyspiesza znacznie czas pracy i wydatnie poszerza zakres prac możliwych do wykonania za pomoca urządzenia.

 

pixel