Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piły ukośne i stojaki

( ilość produktów: 3 )

Precyzyjne prace stolarskie – ukośnica

Piły ukośne są grupą urządzeń specyficznych wśród urządzeń tnących. Jako jedyne wykonują maksymalnie dokładne cięcia pod kątem.  Funkcja ta sprawia, że jest im przypisanych mnóstwo zadań zarówno w profesjonalnych warsztatach, jak i wśród amatorów. W tej kategorii prosimy zwrócić również uwagę na stojaki do pił.

Czym jest i jak działa piła ukośna?

Ukośnica, jest zwana również kapówką- piłą glównie przeznaczoną do cięcia pod kątem innym niż 90°. Jej największym walorem, któremu zawdzięcza popularność, jest precyzja cięcia, wynikająca z możliwości ustawienia ostrza pod dowolnym, pożądanym kątem – zakres regulacji jest dość duży i na ogół wynosi od 45° do 90°. Nowocześniejsze modele posiadają system blokowania ustawionego kąta pochylenia. Ich głównym przeznaczeniem jest cięcie drewna, ale świetnie radzą sobie z tworzywem sztucznym i metalami. 

Na ogół w sklepach możemy spotkać następujące rodzaje ukośnic: ręczne, stołowe i wyrzynarki. Starsze stacjonarne, mało praktyczne modele są obecnie wypierane i zastępowane przez modele przenośne - mobilne. W dalszym jednak ciągu większość modeli są to modele zasilane z sieci. Akumulatory litowo-jonowe obecnie stosowane w urządzeniach bezprzewodowych, są wytrzymałe, wolno ulegają rozładowaniu i stosunkowo szybko się ładują. Wydajność baterii zgodnie z tą charakterystyką znacznie wzrosła. Bezprzewodowe - akumulatorowe rodzaje ukośnic przeznaczone są jednak do prac o niskiej i średniej intensywności - glównie do użytku domowego, oraz wszędzie tam gdzie mobilność jest na pierwszym miejscu. W innych sytuacjach zalecany jest zakup ukośnicy zasilanej sieciowo. 

 

Zastosowanie ukośnicy

Piła ukośna jest niezbędna wszędzie tam , gdzie mamy do czynienia z drewnem, a więc: ciesielstwie, meblarstwie,stolarstwie, budowie drewnianych konstrukcji czy stolarce okiennej. Często wykorzystywana jest również do cięcia profili metalowych - na przykład w meblarstwie. Pomimo iż ukośnica należy do urządzeń wysoko specjalistycznych nic nie stoi na przeszkodzie aby zakupić ją do celów stricte domowych. Świetnie zastąpi wówczas pilarkę tarczową ( należy wówczas rozważyć wszelkie za i przeciw, a także różnice konstrukcyjne obu rozwiązań ). 

Zastosowania typowo amatorskie ukośnic to między innymi: przycinanie listew podłogowych, paneli, desek do budowy konstrukcji takich jak altany, ławki. Mogą służyć również do cięcia rur metalowych lub z tworzyw sztucznych. Entuzjaści-majsterkowicze z pewnością znajdą dla niej wiele zastosowań w przydomowym warsztacie.

 

Jak wybrać najlepszą ukośnicę?

Pierwszym, bezwzględnie najważniejszym motywem którym powinniśmy się kierować podczas kupna danego narzędzia powinno być jego planowane zastosowanie. Do prac o dużej intensywności powinniśmy wybrać raczej ukośnicę z zasilaniem sieciowym. Powinna to być ukośnica wysokiej jakości i renomowanej marki. Do zastosowań amatorskich wystarczy słabszy sprzęt w bardziej przystępnej cenie. Majsterkowicze do okazjonalnego użytku mogą dobrać nieco słabszy sprzęt w przystępnej cenie. Kolejnym, nie mniej ważnym krokiem powinno być sprawdzenie specyfikacji technicznej pod kątem parametrów danego modelu. Kilka parametrów na które warto zwrócić uwagę:

  • kąt ukosu podczas cięcia w lewo i w prawo.

  • maksymalna głębokość cięcia –  inny podczas cięcia pod kątem 90°, a inny przy 45°.

  • blokada kąta pochylenia.

  • diody LED – zwększają widoczność w miejscu pracy.
  • wskaźnik laserowy – wyznacza linię cięcia i wpływa na jego precyzję.

  • prędkość obrotowa oraz moc – mają one wpływ na wydajność urządzenia. 

  • zdolność odciągania zanieczyszczeń z obróbki - czyli możliwość podlączenia odkurzacza przemysłowego.

  • stół roboczy – niektóre modele u niektórych producentów wyposarzone są w stojak. Jest to raczej istotne w pracach profesjonalnych i niekonieczne w rozwiązaniach amatorskich.

 

W naszej ofercie możecie spodziewać się Państwo zróżnicowania cenowego. Znajdzie się tutaj coś dla każdego bez względu na zasobność portfela. W naszym asortymencie znajdziecie elektronarzędzia na każdą kieszeń. Producentem na którym oparliśmy skierowane do Państwa propozycje jest firma Milwaukee. W bieżącej kategorii są to piły ukośne oraz stojaki do pił.

 

Ukośnice

Piły ukośne, popularnie zwane ukośnicami, to elektronarzędzia, służące do wykonywania wszystkich rodzajów cięcia. Dzięki niej bez problemu poradzimy sobie z cięciem głównie drewna, ale także tworzyw sztucznych i metali. Swoje miejsce znajdą nie tylko w warsztatach stolarskich, ale także podczas prac budowlanych i wykończeniowych. Zawsze przed zakupem sugerujemy wnikliwe przestudiowanie specyfikacji i ogląd parametrów technicznych poszczególnych pilarek ukosowych i stojaków. W przypadku pilarek istotna będzie średnica i otwór tarczy, maksymalna zdolność cięcia przy kątach 90 i 45 stopni oraz prędkość obrotowa na biegu jałowym. Nie mniej ważne są dodatkowe funkcjonalności i wyposażenie oferowane przez producenta. Możemy się spodziewać na przykłąd laserowego znacznika, diody LED, czy funkcji anty-restart. Polecamy modele M18FMS305-0 czy też M18FMS305-1. Podczas cęcia pilarkami ukośnymi zawsze należy zachować ostrożność. 

Piły ukosowe do szybkich i precyzyjnych cięć

Pilarki ukosowe pozwalają operatorowi zaoszczędzić czas i siły, co nie byłoby możliwe podczas cięcia ręcznego. Przed zakupem i właściwą pracą należy się zorientować jaki materiał będzie przez nas obrabiany i pod tym kątem zaopatrzyć się w odpowiednie tarcze. Większość ukośnic wykona cięcia w zakresie od 45º w lewo do 45º w prawo. Ukośnice przesuwne ponadto umożliwiają natomiast regulację kąta pochylenia. Nowocześniejsze modele oferują również funkcję blokady wybranego kąta. I stotna jest także moc wybranej kapówki, która wynosi najczęściej około 1500W, a więc należy pamiętać, że pracujemy z silnym narzędziem i istnieje potrzeba zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa. Ostrza wymieniamy jedynie wtedy gdy urządzenie jest wyłączone. Pamiętajmy również o nałożeniu słuchawek i okularów ochronnych.

Ukośnice akumulatorowe 

Wybór ukośnicy akumulatorowej nie powinien być problemem. Rynek jest dobrze nasycony tego typu urządzeniami. Cięcie profili okiennych, listew przypodłogowych i przyściennych to zadania z którymi takie narzędzie swobodnie powinno sobie poradzić. Pilarki ukosowe tego typu wyposażono w akumulatory litowo-jonowe chronione przed rozładowaniem i przeciążeniem prądowym. Dobrze zadbać o swoją wygodę i komfort pracy i zaopatrzyć się w kapówkę o odpowiedniej rękojeści - zapewniającej pewny chwyt ukośnicy. Ciekawe rozwiązaniem w ukośnicach akumulatorowych stanowi hamulec elektryczny oraz podwójny mechanizm przesuwny. 

pixel