Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Małe szlifierki kątowe

( ilość produktów: 1 )

Szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa jest narzędziem małym, lekkim,poręcznym a zarazem niebezpiecznym. Przeznaczona jest do obróbki powierzchni oraz szlifowania materiałów ale i do przecinania np.metalu (śrubek). Jak się okazuje jest to najpopularniejsze elektronarzędzie kupowane przez Polaków. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz tego typu użądzeń, zróżnicowany również cenowo. Szlifierka o średnicy od 125 mm powinna trafić w ręce profesjonalistów. Z kolei średnice od 115 do 125 mm przeznaczone są dla majsterkowiczów, którzy pracują amatorsko lub w przydomowym garażu. Istotnymi parametrami technicznymi i funkcjanolnościami szlifierki są: moc, wielkość, średnica, łagodny start, bezszczotkowy silnik.

Jak wybrać szlifierkę ?

Po pierwsze zadajmy sobie pytanie w jakim celu kupujemy szlifierkę. Parametry które przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę to: moc, obroty i łagodny rozruch. Zakres mocy 600-1000W jest dostosowany do lekkich prac. Urządzenie o mocy powyżej 1000W przeznaczone jest do zadań profesjonalnych. Należy pamiętać, że wraz ze wzrostem mocy wzrasta również cena samego urządzenia. Dostępne są szlifierki kątowe akumulatorowe i sieciowe. Wersje akumulatorowe mają przewagę ze względu na swoją mobilność. Trzeba natomiast pamiętać o ładowaniu baterii lub mieć drugą na wymianę. Akumulatorowymi można pracować w każdym miejscu, aczkolwiek trzeba pamiętać o ładowaniu baterii lub mieć drugą na wymianę. Inną niedogodnością podczas stosowania szlifierki sieciowej jest kabel krępujący ruchy. Komfort pracy jest zdecydowanie po stronie szlifierek kątowych akumulatorowych. S

Zastosowanie, funkcje i  bezpieczna praca szlifierek

Szlifierka kątowa akumulatorowa posiada szerokie spektrum zastosowań. Można nią ciąć rozmaite materiały, takie jak gips, granit, beton, beton zbrojony, a także kamień. Można szlifować powierzchnie, pozbywając się rdzy, przycinać płytki, wygładzać powierzchnie spawane. Wszędzie tutaj jest niezastąpiona. Jest niezbędnym towarzyszem zarówno amatora jak i profesjonalisty. Szczególną uwagę należy zwrócić na kwestię bezpieczeństwa w trakcie pracy ze szlifierką kątową. Jest to ogólnie rzecz biorąc narzędzie niebezpieczne, dlatego nieodzowne są rękawice oraz okulary ochronne.

pixel