Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a

Wyrzynarki

( ilość produktów: 1 )

Wyrzynarka akumulatorowa

Wyrzynarka akumulatorowa jest narzędziem tnącym za pomocą któego możemy ciąć różnorodne materiały - miekki metal , drewno oraz tworzywo.  W trakcie użytkowania wyrzynarka akumulatorowa wykonuje ruch tnący po linii prostej, ale nie oznacza to że nie można za jej pomocą wykonywać cięć nieregularnych. Akumulatorowe wyrzynarki z oferty Magor pracują w taki sposób, aby bez problemu można za ich pomocą uzyskać dowolne cięcia - na przykład w kształcie koła. Wyrzynarki akumulatorowe są popularne w różnych środowiskach - zarówno w warunkach przydomowych jak warsztaty , czy wśród profesjonalistów wykorzystujących je na większą skalę.

Jak działa wyrzynarka akumulatorowa

Podstawową i zasadniczą cechą wyrzynarek akumulatorowych umieszczonych w tej kategorii jest rodzaj zasilania wykorzystujący baterie.  Dzięki temu urządzenie staje się całkowicie mobilne, gotowe do użycia w każdych warunkach, a szczególnie docenimy ten walor wszędzie tam gdzie nie ma możliwości podłączenia urządzenia do sieci. Fakt, że wyrzynarka nie potrzebuje przewodu zasilającego pozytywnie wpływa na nieskrępowanie ruchów użytkownika poprawiając znacznie jego komfort pracy. Poprawiając komfort ma w dalszym etapie wpływ na efektywność wykonywania działań. W ofercie Magor znajdują się akumulatorowe wyrzynarki, dzięki którym możliwe jest wycinanie łuków i otworów w wewnętrznej partii danego materiału. Brzeszczot jest tym narzędziem, które jest bezpośrednio odpowiedzialne za proces cięcia. Jego praca polega na bardzo szybkim ruchu w górę i w dół. Operator wyrzynarki akumulatorowej przesuwa ją po powierzchni materiału tym samym powodując cięcie. Cięcia wyrzynarki mogą przebiegać po linii prostej, ale możliwe jest również uzyskanie nieregularnych kształtów cięcia jak okręgi czy łuki. Innym istotnym elementem jest możliwość zastosowania prowadnicy pozwalającej uzyskanie idealnie prostej linii podczas cięcia materiałów o znacznej długości.

Jaka wybrać wyrzynarkę akumulatorową

Rozwiązania zastosowane w konstrukcji wyrzynarek dostępnych w naszym sklepie wykorzystują silnik osadzony w korpusie. Specyficznym elementem dla tego typu urządzeń jest równierz kwestia uchwytu, który umożliwia prawidłowe zamocowanie brzeszczotu. Dolną część wyrzynarki stanowi stopa stabilizująca, przytwierdzająca narzędzie do ciętego elementu. Istotna dla wyboru konkretnego modelu jest też moc urządzenia. Mamy tu na uwadze moc nominalną i moc użytkowąMoc użytkowa stanowi około 60% mocy nominalnej. Stosowana jest tu prosta zasada. Im moc jest większa tym dlużej i wydajniej pracować może wyrzynarka akumulatorowa. Jednocześnie im większa moc tym płynniejsza praca urządzenia, szczególnie w grubszych materiałach np. litym i twardym drewnie. Atutem podczas pracy z urządzeniem o dużej mocy jest unikanie ryzyka wyszarpnięcia materiału, co mogłoby skutkować stratą materiału. 

Kolejnym parametrem, odnoszącym się do wyrzynarki akumulatorowej jest liczba ruchów brzeszczotu na minutę. Prawidłowość jest następująca - im jest ona większa, tym cięcie jest dokładniejsze i szybsze. Parametr ten jest inaczej zwany ilością skoków na minutę. Ważną kwestią jest dopasowanie brzeszczota do rodzaju cięcia. Wąskie ostrze jest idealne do cięcia trudnego i skomplikowanego. Poszczególne modele mogą różnić się także typem uchwytu. Typ T charakteryzuje się jednym wypustkiem, z kolei typ 2T posiada dwa wypustki. Uchwyt typu U jest uchwytem uniwersalnym. Brzeszczoty stosowane w wyrzynarkach akumulatorowych różnią się od siebie w zależności od celu przeznaczenia. Mamy brzeszczoty do cięcia krzywoliniowego, do cięcia precyzyjnego, do cięcia poszczególnych materiałów - metalu, płyt drewnopodobnych i laminowanych. Brzeszczoty różnią się również uzębieniem. Mniejsze zęby efektywniej pracują w zbitych i twardych materiałach, a gęste ich rozmieszczenie przy dużej wiekości zębów sprawdza się przy drewnie miękkim. Identyfikację przeznaczenia brzeszczota ułatwia oznaczenie producenckie. Brzeszczot HSS - materiały drewnopochodne, HM, TCC - do cięcia płytek ceramicznych, cegły i stali nierdzewnej, HCS, CV - cięcie drewna, tworzyw sztucznych i paneli. 

Kupując wyrzynarkę akumulatorową zwróćmy uwagę na głębokość cięcia. Wartość ta potrafi być diametralnie różna i jest również zależna od rodzaju materiału poddawanego obróbce. Producent na ogół podaje informację o maksymalnej głębokości cięcia, na przykład drewna czy metalu. Jest to cenna informacja dla potencjalnego użytkownika.

Poszczególne wyrzynarki akumulatorowe różnią się swoją specyfiką. Klasyczne wyrzynarki wykonują ruch brzeszczota góra-dół. Akumulatorowe wyrzynarki z funkcją podcinania wymuszają dodatkowy ruch brzeszczota w przód i w tył, zmniejszając w ten sposób nacisk przenoszony na narzędzie ( zwane są oscylacyjnymi/ wahadłowymi ). Istnieją wersje z uchwytem żelazkowym i grzybkowym.

Wyrzynarki akumulatorowe na Magor

Proponowane przez nas rozwiązania dotyczą urządzeń stworzonych w zakładach Milwaukee. Jest to wiodący na rynku światowym producent elektronarzędzi. Produkty Milwaukee cechują się wysoką jakością ze względu na stałą kontrolę na każdym etapie produkcji. Odpowiedni dobór materiałów, oraz dbałość oszczegóły sprawia, że elektronarzędzia Milwaukee spełniają wszystkie normy jakości i bezpieczeństwa potwierdzone stosownymi certyfikatami.

 

pixel