Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Piły szablaste

( ilość produktów: 4 )

Piły szablaste

Piła szablasta jest idealnym urządzeniem do obróbki drewna, tworzyw sztucznych, metalu. Narzędzie tnie dany element za pomocą ruchu rotacyjnego w górę i w dół. Aby skutecznie korzystać z piły szablastej należy odpowiednio dobrać brzeszczoty przeznaczone do cięcia konkretnych materiałów. Większej precyzji cięcia urządzenia sprzyja opcja regulacji prędkości cięcia. Dostępna jest również opcja zastosowania blokady przycisku chroniąca przed ewentualnym wyłączeniem elektronarzędzia.W tej sytuacji , jeśli chcemy piłę szablastą uruchomić, należy odblokować przycisk. Bezwzględnie podczas użytkowania piły należy stosować okulary ochronne. Na wyposażeniu  piły szablastej znajdują się m.in. szczotki, brzeszczoty czy klucz imbusowy.

 

CZYM JEST PIŁA SZABLASTA?

 

Piła szablasta akumulatorowa - inaczej zwana lisim ogonem - jest niewielką, poręczną i wyjątkowo wszechstronną piłą sprawdzającą się w przypadku różnego rodzaju materiałów. Urządzenia te działąją na zasadzie ruchu posuwisto-zwrotnego w wyniku działąnia jednofazowego silnika elektrycznego. 

 

Piły szablaste znajdują zadowolonych użytkowników zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalnych ekip  budowlano - remontowych.

 

PIŁA SZABLASTA - ZASTOSOWANIE

 

Specyficzną cechą tego urządzenia jest możliwość szybkiej wymiany brzeszczota. Pozwala na szybkie i precyzyjne cięcie różnorodnych materiałów. Do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków podczas prac rozbiórkowych, wykończeniowych, bądź remontowo-budowlanych.

Kwestia dotycząca materiału któy bedziemy ciąć za pomocą pily szablastej zależy od zamontowanego brzeszczota oraz mocy urządzenia. Można nią ciąć suche i mokre drewno,klinkier, metal, pustaki, materiały izolacyjne oraz wiele innych.

Piła szablasta - dlaczego warto?

Piły szablaste należą do bardzo poręcznych i skutecznych pił tnących. Mogą być stosowane w trakcie cięcia rozmaitych materiałów, zapewniając przy tym bezpieczeństwo wysoką efektywność i tempo pracy.

 

W ofercie naszego sklepu posiadamy narzędzia uznanego na całym świecie producenta - firmy Milwaukee. Piły szablaste akumulatorowe tej marki cechują się solidną, ergonomiczną budową i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Milwaukee jednocześnie dokłada wszelkich starań, aby elektronarzędzia spełniały najbardziej restrykcyjne normy bezpieczeństwa potwierdzone stosownymi certyfikatami.

Ze względu na swoją wszechstronność pilarki szablaste znajdują również swoje miejsce w innych branżach. Wszędzie tam gdzie niezbędne jest obrabianie i przecinanie twardych i miękkich materiałów, a więc w branży meblarskiej czy instalatorskiej.

 

Piła szablasta - na co zwrócić uwagę?

 

Pilarka szablasta należy do dość prostych urządzeń. Nie oznacza to jednak że przed dokonaniem odpowiedniego wyboru nie należy się zastanowić. Zawsze warto porównać ofertę rynkową i sięgnąć po dokumentację techniczną i odnieść je do osobistych potrzeb i preferencji.

 

LICZBA SUWÓW NA MINUTĘ

 

Charakterystycznym dla pił szablastych parametrem mierzalnym jest liczba suwów. Obliczany jest on w odniesieniu do liczby pełnych suwów brzeszczota w przeciągu minuty. Im liczba ta większa tym pilarka gwarantuje szybsze i bardziej precyzyjne cięcie. Równoznacznym pojęciem dla ilości suwów jest częstotliwość skoków.

 

MOC SILNIKA

 

Istotnym i godnym uwagi parametrem będzie moc silnika takiego elektronarzędzia. Im większa moc tym twardsze i grubsze materiały możemy ciąć bez obawy za pomocą piły szablastej. Ma to również bezpośredni wpływ na ograniczenie ryzyka przegrzania.

KONSTRUKCJA PILARKI

 

Piły szablaste znajdziemy w wersjach zasilanych sieciowo oraz akumulatorowo. Nie jest tajemnicą że bardziej poręczne i mobilne są pilarki akumulatorowe. Wybór takiej pilarki znacznie zwiększa tempo prac poprzez większy komfort i swobodę operatora. Pozwala również na eksploatację urządzenia w każdym terenie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, oraz wszędzie tam gdzie nie ma możliwości podłączenia się do sieci. Dodatkowym atutem jest ich lekka waga i poręczność.

 

Waga i konstrukcja piły szablastej odgrywa istotną rolę w trakcie analizy potrzeb. Ważne jest też ewentualne zastosowanie rozwiązań ograniczających przekazywanie wibracji na obudowę urządzenia. Pilarki wysokiej jakości posiadają rónież uchwyty powleczone antypoślizgowym materiałem.

 

TYP SILNIKA

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń zasilanych akumulatorowo w piłach szablastych producenci instalują silniki komutatorowe oraz bezszczotkowe. Warto zdecydować się na urządzenie zasilane silnikiem indukcyjnym BLDC co zdecydowanie pozytywnie wpłynie na żywotność, stabilność pracy oraz większą zdolność do rozpraszania nadmiaru ciepła. 

BRZESZCZOT W ZESTAWIE

 

Elementem domykającym calość jest dobór odpowiednich brzeszczotów. Na ogól w zestawie producent umieszcza dwa rodzaje. Brzeszczot do drewna i do metalu. Im większa liczba brzeszczotów tym więcej możliwości użycia piły szablastej bez konieczności dokonywania kolejnych akcesoriów. W przypadku trudno dostępnych miejsc istotną rolę odgrywa również długość brzeszczota.

 

POJEMNOŚĆ, NAPIĘCIE I LICZBA AKUMULATORÓW

 Od pojemności, napięcia oraz liczby akumulatorów zależy zarówno moc i efektywność narzędzia, jak i maksymalny czas jego pracy. Jeżeli poszukujemy pił szablastych do wymagających prac oraz do cięcia twardych materiałów, warto postawić na urządzenia wyposażone w akumulatory o napięciu ok. 54 V i pojemności od 5 Ah wzwyż.

 

TU ZNAJDZIESZ NAJLEPSZE AKUMULATOROWE PIŁY DO CIĘCIA

 

W naszej ofercie mogą się Państwo spodziewać najwyższej jakości od firmy Milwaukee. Każdego dnia starannie dobieramy nasz asortyment pod kątem różnorodności i najwyższych standartów. Nasze akumulatorowe piły szablaste należą do takich właśnie narzędzi.

pixel