Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Strugarki

( ilość produktów: 1 )

Strugarki

Strugarki umożliwiają obróbkę płaszczyzn za metodą skrawania. Narzędzia tego typu znajdziemy zarówno w przydomowych warsztatach jak i profesjonalnych pracowniach czy stolarniach. W naszym sklepie znajdą Państwo strugarki przeznaczone do obróbki różnego rodzaju drewna. W ofercie posiadamy również elektronarzędzia różnego typu, których kupno warto rozważyć. Produkty te pochodzą od renomowanego producenta narzędzi - firmy Milwaukee i wyróżniają się wysokimi standardami jakości.

Rodzaje strugarek

Strugarki dzielimy ze względu na swoje przeznaczenie - będą to strugarki ogólnego przeznaczenia, oraz specjalistyczne - do obróbki krawędzi blach czy do kół zębatych. Pierwsze z nich możemy podzielić z kolei na strugarki wzdłużne, pionowe  i poprzeczne. Model wzdłużny składa się na ruchomy stół wraz z obrabianym przedmiotem, oraz nieruchome narzędzie. Występuje tu możliwość pracy na dużych płaszczyznach. W modelu poprzeczcnym to narzędzie skrawające jest ruchome. Służy do obróbki mniejszych elementów. Nóż wykonuje ruch postępowo-zwrotny. Z kolei stół i obrabiany materiał przemieszczają się w kierunku prostopadłym do ruchu noża. Strugarki pionowe wykonują rowki oraz otwory o określonym kształcie.

Strugi

Strugarkami można obrabiać drewno, drewno klejone, płyty wiórowe, materiały plastyczne itd. Za pomocą strugów elektrycznych można usunąć stare farby i lakiery, bądź wyciąć profil zlączeniowy w elementach drewnianych. Przed wyborem konkretnego struga należy zwrócić uwagę na następujące parametry techniczne: prędkość obrotową na biegu jałowym, moc, głębokość wręgu i szerokość strugania. Producenci często dodają akcesoria odsysające, aby łatwiej zachować porządek na miejscu pracy.

Inne zastosowania strugarek to struganie krawedzi kształtowych, uwalnianie i pasowanie drzwi i okien i wiele innych. Interesującą alternatywą dla strugów elektrycznych są strugi akumulatorowe, które jak inne urządzenia bezprzewodowe cechują się dużą mobilnością i komfortem pracy. Wybrane modele strugarek akumulatorowych różnią się od siebie parametrami technicznymi - prędkością obrotową na biegu jałowym, szerokością i głębokością strugania, głębokością wręgu, pojemnością i czasem ładowania akumulatorów itd. 

Strugi akumulatorowe, pozwolą operatorowi przeprowadzić obróbkę drewna oraz materiałów drewnopochodnych - jak np. płyty pilśniowe i płyty wiórowe. Podczas zastosowania w konkretnym modelu noży obracanych ze spieku twardego swobodnie możemy pracować we wspomnianych płytach wiórowych, ale również drewnie klejonym czy materiałach plastycznych. W przypadku obróbki drewna miękkiego najlepszą alternatywą będą noże ze stali szybkotnącej. Producenci strugów akumulatorowych montują w nich baterie litowo-jonowe. Ten rodzaj akumulatorów nie posiada efektu pamięci i samorozładowania, można go doładowywać w dowolnej chwili bez ryzyka uszkodzenia ogniw. Charakteryzują się one również długą żywotnością i wydajnością. Aby zapobiec nadmiernemu nieładowi w miejscu pracy warto zaopatrzyć się w strugarkę, do której można przyłączyć urządzenie odsysające.Dla własnej wygody warto zaopatrzyć się w strug, do którego można przyłączyć urządzenie odsysające. 

pixel