Jesteśmy autoryzowanym partnerem Milwaukee / Salon firmowy Tarnowskie Góry ul. Zagórska 156a
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Opalarki

( ilość produktów: 1 )

Opalarki akumulatorowe

Opalarki to uniwersalne i łatwe w użyciu urządzenia elektryczne służące do usuwania starej farby, zarabiania złączek termokurczliwych, opalania drewna czy do podgrzewania różnorodnych elementów podczas prac monterskich i łączeniowych. W tej sekcji prezentujemy Państwu naszą starannie wyselekcjonowaną ofertę, w skład której wchodzą opalarki akumulatorowe szczególnie chętnie wybierane przez profesjonalistów oraz majsterkowiczów.

OPALARKA AKUMULATOROWA - do czego służy

Sama budowa opalarek akumulatorowych nie jest skomplikowana. Narzędzie to posiada grzałkę elektryczną szybko nagrzewającą się do wysokiej temperatury w granicach od 50 do nawet 650 stopni Celsjusza.  Rozgrzane powietrze zgromadzone wewnątrz korpusu wydmuchiwane jest za pomocą wentylatora poruszanego silnikiem elektrycznym. 

Narzędzia te udostępniają kilkustopniową regulację temperatury oraz funkcję regulacji ilości tłoczonego powietrza, dzięki czemu z łatwością można dopasować parametry pracy urządzenia do rodzaju prowadzonych prac. Opalarki stosuje się przede wszystkim do usuwania starych powłok malarskich, powłok lakierniczych, okleinowania, odmrażania, spawania plastiku czy jako opalarki do drewna.

JAK WYBRAĆ OPALARKĘ AKUMULATOROWĄ?

Bez względu na do jakich zadań poszukujesz opalarki - czy będzie to usuwanie farby, opalanie drewna czy będzie to inne zajęcie, wybór stosownego urządzenia powinien być podyktowany jego szerokim zakresem funkcjonalności i użytecznością. Niezależnie od tego, czy poszukujesz opalarki do farb, drewna czy do innych zastosowań, wybór urządzenia powinien być podyktowany przede wszystkim jego szerokim zakresem funkcjonalności i użytecznością. Parametry osiągane przez opalarki do farby, lakierów czy innych materiałów mogą w zupełności wytarczyć do prowadzenia prac polegających na nadmuchiwaniu gorącego powietrza na obrabiany, suszony, czy lączony materiał.

Kluczowe parametry, charakterystyczne dla opalarki to: przepływ powietrza, zakres temperatury pracy, rodzaj zastosowanego silnika, oraz parametry kompatybilnych akumulatorów. Istotne są również dodatkowe funkcjonalności ułatwiające uzytkowanie sprzętu.

ZAKRES TEMPERATURY PRACY

Najistotniejszym parametrem, jakim charakteryzuje się opalarka do farby, drewna czy tworzyw sztucznych, jest zakres temperatury pracy. Najczęściej wysokiej jakości opalarki osiągają temperaturę dochodzącą do ok. 500-600 stopni Celsjusza.

pixel